Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelba, így működik a kapu kód?

Panelba, így működik a kapu kód?

Figyelt kérdés

A kapu kódok egy házszámból és egy kódból állnak.

Ha ismerjük a kapu kódot, de nem akarjuk, hogy az adott ember lakásán csengjen (jelezve a jöttünket).


Akkor minden esetben működnie kéne annak hogy más házszámmal, és azzal a kóddal is kinyílik a lépcsőház ajtaja?


Egy kedves meglepetés miatt kérdeztem. Amihez eddig akarok bejutni.


2018. nov. 7. 04:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ajtószám és 4 jegyű kapukód van, tehát minden lakásajtó számhoz tartozik egy külön kód.


pl 15 kulcs 1234


15-ös lakásnál mondjuk.


tehát vagy felcsengetsz máshoz, hogy a gondnok vagy és engedjen be, vagy szórólapozónak adod ki magad, vagy bukod a dolgot.


Magyarul elvileg nem fog működni, hogy más lakásajtó számát ütöd be, mert ahhoz már más 4 jegyű kód tartozik.

2018. nov. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van ahogy írja az 1. Minden lakáshoz külön kód van.

Volt viszont régebben egy úgynevezett "postás kód", amit ha beírtál nyitotta a kaput anélkül, hogy bármelyik lakásban csengett volna. Nem tudom, ez máshol megvan-e még, az biztos, hogy nálunk már kiszedték ezt a kaputelefonból.

Ez a kód ha ott megvan még és vhogy ki tudod deríteni, akkor be tudsz menni. Lépcsőházankét változott, hogy mi az.

2018. nov. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem más is van. A folyosóján vasrácsos ajtó zárja le az ott lévő pár lakást.

Szóval esetleg egy jó arc szomszéd segíthet.

Szerintetek segítene?

Ismerősi, vagy hát egész jó kapcsolatban van a szomszéddal. Csak nem tudom melyikkel.

2018. nov. 7. 06:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi társasházban lakunk 6 lakásosban abból 3 lakás a családunké, egymás mellett lakunk lényegében, de a többi 3 család is elég közeli barát úgymond. Anno apám vett meg kapásból kettőt amikor bezártak a bányák, és kapott nagy pénzeket utána, plusz vállalkozni kezdett. Ő neki volt alapból messze egy kertes háza, de a bánya miatt nem ment haza szinte sosem, így azt is eladta, meg amikor a bányák bezártak de átképezte magát építészmérnöknek akkor döntött úgy hogy marad itt mert rengeteg munkája volt. Akkor döntötte el hogy nekünk is vesz 1-1 lakást, abból a tesóm a részét odaajándékozta anyánk öccsének, részben azért mert beteg és nem igazán lehet egyedül, így meg mégis külön életet él, de felügyelet alatt van. De a lényeg kb 12 éve csináltattuk meg mi is ezt a kaputelefonos beléptető rendszert mert éjszaka idegenek jöttek a lépcsőházba, meg az egyik lakót zaklatták.

Akkor amikor bekötötték mondták hogy van egy négyjegyű kód plusz a lakás szám amivel be lehet lépni. Minden lakáshoz külön kód van, tehát az én kódommal nem léphetek be anyámék lakásszámával.

Aztán a szerelő megadott nekünk egy kódot ami nem tartozik egy lakáshoz sem, amolyan semleges kód, javarészt a szerelőknek, meg karbantartóknak van generálva gyárilag, de aki azt a kódot használja akkor minden lakás kaputelefonja jelzi hogy valaki belépett a házba, tehát minden egyes család tudja hogy használják azt. Ezt általában postásoknak szokták megadni, vagy olyan közösképviselőnek, gondnoknak aki nem rendelkezik saját kóddal mert nincs ott saját lakása.

2018. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

"Egy kedves meglepetés miatt kérdeztem."


Ehhez nem biztos, hogy közvetlenül az ajtóján kell kopognod.

Meg fog lepődni akkor is, ha felcsengetsz.

Legalább addig még gatyát is tud venni.

2018. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ugye nem betöréshez keresel tippeket? :D
2018. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem
2018. nov. 7. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!