Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzációs kazánnak így...

Kondenzációs kazánnak így kell fűtenie?

Figyelt kérdés
Szeptemberbe csinálták meg a fűtést,azóta elég gyakran volt szükség légtelenítésre.Normális ez?Másik furcsaság,hogy 23c-ra van téve a termosztát a helységben 21,5c van a radiátor mégis csak langyos...1 órán keresztül figyeltem nem ment feljebb a hőfok,az emeleten forrók voltak a radiátorok a földszinten langyosak.Később már ott is forró volt.Normális így a működése?
2018. nov. 19. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
be kell szabályozni a radiátoroknál, hogy azonos vízmennyiséget kapjanak, egyszerre fűtsenek. vagy a radiátorszelep előbeállításával, ha olyan. Vagy pedig a visszatérő folytásával.Amelyik hamarabb melegszik azon kell fojtani.
2018. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írták,amelyik radiátor túl meleg,ott csökkenteni kel a víz áramlását,és igy máshova fog a víz folyni .

Amig levegő van bent,addig ki is kell üriteni.Ha jól van szerelve ,ezt az automata légtelenitők el is végzik .

2018. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos én nő létemre nem tudom,hogy kéne ezeket csinálnom.Annyit tudok csak,hogy a kazánon állítottam hőfokot magasabbra,MOST 60 FOKOS A VÍZ.A légtelenítés meg ezek szerint nem megy magától a fszt-en is van szelep az emeleten pedig a fürdőbe de a szobákba csavarral én légtelenítettem ma is.... :-(
2018. nov. 21. 10:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez első és legfontosabb kérdésem kimaradt. Miért nem az foglalkozik ezzel a problémával, aki a fűtést csinálta?

Neked nem is kell foglalkoznod ezzel, a kivitelezőnek kell egy jól működő rendszert áradnia. Nyugodtan keresd meg ezekkel a problémákkal.

2018. nov. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!