Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyivel jobb az élet Angliáb...

Mennyivel jobb az élet Angliában, mint itt?

Figyelt kérdés
Az ismerősi körömből már szinte mindenki kimenekült valamilyen gazdag, nyugati országba amilyen gyorsan csak tudtak, és állandóan amikor itt vannak, a képembe dörgölik hogy ott mennyi pénzt lehet kaszálni, meg hasonlók: érthető, hogy én is ki szeretnék menni más okok miatt (alkoholista, zűrös szüleim és családom van, évekig megpróbáltam segíteni anyagilag nekik, de elegem van, és szeretnék új lappal kezdeni máshol, de nem azért hogy én is hencegjek meg más képébe vágjam), de sajnos még most kezdtem el az egyetemet egy szerényebb munka mellett, tehát jópár évig nem tudok kimenni, amíg nincs meg a diploma és a szükséges anyagiak: addig is, érdekelne hogy mi vár egy "alantas, műveletlen kelet-európaira" egy olyan nyugati országban mint Anglia, és társaik, ahonnan mindenki olyan nagy mellénnyel jelenti a dolgokat?
2018. nov. 25. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát pont az ilyen nagymellényűek nem szoktak kint jól élni. Nekem is sok ilyen ismerősöm van, csak legtöbbjük Németországban dolgozik. Ugyanezt eljátszák, ugyanígy menőznek nekem is, lehülyéznek évek óta miért nem megyek ki, stb. Aztán egyikről kiderült például, hogy kint a penészes kenyeret nem volt hajlandó kidobni, azt ette (csak a penészt lekaparta róla), hogy amikor hazajön arra a rövid időre több pénze legyen. Ez ráadásul nem is mosogató, stb munkában dolgozik, hanem villanyszerelőként. Szóval attól, mert valaki itthon veri a mellét, kint egyáltalán nem biztos, hogy jól él.

Van szakmád vagy legalább ténylegesen normális nyelvtudásod meg tudsz kint élni a nyugati országokban, lesz normális munkád mindig. Nyelvtudás meg azért is fontos, hogy ne b*szanak át, tud mit írsz alá, stb.

2018. nov. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval. Pont ezek az emberek azok, akik mégegy üveg ásványvizet sem vesznek, inkább szomjaznak, ha nincs a közelben csap. Ne foglalkozz velük, pont ők azok, akiknek nem szabad hinni!

Én kint vagyok Angliában. Elég hirtelen kerültem ki, szinte időm sem volt felfogni, hogy mivan, már intéznem is kellett a dolgokat. Mindenek előtt leszögezném, hogy itt sincsen kolbászból a kerítés. Dolgozni kell. Viszont megbecsülnek, elfogadható munkakörülményeket teremtenek, van támogatás, és a fizetésből pedig meg lehet élni rendesen. Minimál bérből is. Nem kell azon gondolkodni, hogy csekket fizess be, vagy kenyeret vegyél.

Mit tanulsz az egyetemen? Elképzelhető, hogy el fogsz tudni helyezkedni a szakmádban külföldön is. :) Ha kérdésed van, nyugodtan rámírhatsz, szívesen segítek, ha tudok.

2018. nov. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!