Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek mi legyen? Házépít...

Szerintetek mi legyen? Házépítés, lakás vásárlás vagy albérlet? 20/F

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szerintetek mi érné meg a legjobban?

1.Lakás / ház vétel: Ahogy néztem elég durva lakás, ház árak vannak mostanában, legalábbis, amennyiben normális állapotban van a ház / lakás és normális környéken van.

2.Ha ház építés: Igazából nincsenek nagy igényeim ilyen téren, egy 50-70 négyzetméteres ház tökéletesen megfelelne nekem. +Telek van, csak közművesíteni kell.

Szerintetek mennyiből lehet kihozni manapság egy tegyük fel 60 négyzetméteres házat? (Telek, közművesítés, külső festés, berendezést leszámítva.)

3.Albérlet: Ugye ebben az a rossz, hogy az embernek van egy + kötelezettsége, minden hónapban fizetni kell az albérlet árát(ha nem akar az ember utcára kerülni).

A jó talán annyi benne, hogy (szinte)bármikor új helyre lehet költözni(új albérletbe), szóval akár minden évben egy új helyen lehet élni, ami nem rossz szerintem. Nem árt egy kis változatosság az ember életében. (Ezzel szemben a házat az emberek általában egy életre szokták építeni. Persze ellehet adni, de az nem feltétlenül olyan egyszerű.

Ami még rossz lehet az albérletben, hogy összességében azért jobb befektetés a házépítés. A hátránya, hogy egyszerre kell egy jóval nagyobb összeget kiadni.


Te melyiket javaslod, melyiket választottad, melyiket választanád?


2018. dec. 4. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, rossz, hogy albérletet kell fizetni.

Ha nincs zsebben 30 millió a házra akkor meg a hitelt kell majd...


Egyébként az építés valahol 300-350.000 Ft/ nm körül indul normálisan megcsinálva, de mivel neked kicsi az alapterület így több is lehet. És ez csak az építés és alapanyag, kivitelező nélkül, berendezés, telek, közművesítést nem számolva.


Szóval a terved az 30 millió körüli összeg.


Nekem személy szerint ha lenne 30 millióm (vagy még 20 a lakásom mellett) akkor egyértelműen építkeznék.

2018. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem építkeznék, azt tartom a legdrágábbnak. És utána egy ház fenntartása, karbantartása is drágább, mint egy lakásé. Plusz nagyon sok idő, energia. Főleg, ha nem vagy gyakorlott egy építkezésben. Szóval nem a ház lenne az első lépés.

Én első lépésként egy kis lakást vettem önerő + hitel. Nem fullos, kellett rajta dolgozni. Aztán pár év múlva azt eladtam, annak az árából vettem nagyobbat már hitel nélkül. Éppen a kis lakások mentek nagyon, nagyobból nagyon sok volt a piacon, mert azok annyira nem voltak kelendőek. Ez sem volt tökéletes egyébként. Most éppen ennek az adását tervezem, és a párommal összeköltözünk egy házba, a hiányzó részt ő fogja beletenni.

Szóval a tanácsom, hogy ne rögtön házban gondolkodj, és ne csak újban, tökéletesben gondolkodj.

És kell már neked most rögtön saját lakás, ház? Van kialakult életed? Ott akarsz élni a jövőben is? Ott fogsz dolgozni pár év múlva is? Most megoldott a lakhatásod pl. szülőknél?

2018. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi pénzed van és hol képzeled a dolgot.

Ha semennyi, akkor albérlet. Ha van valamennyi, nem tervezel mostanában gyereket, akkor egy használt kislakás. Ha folyamatban van 3 gyerek + van önerőd, akkor lehet építkezni csokkal. 60 m2 viszont nem éri meg, hosszú távon kicsi lesz.


Kötelezettség mindben van, de az albérletben a legkevesebb, mert maximum egy haverhoz költözöl vagy haza, de ha nem tudsz hitelt fizetni, arra az életed is rámehet. Ha viszont a zebedben van 30 millió, akkor ne albérletezz, hanem vásárolj vagy építkezz, amelyik tetszik.

2018. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1.Válaszoló:

"Szerintetek mennyiből lehet kihozni manapság egy tegyük fel 60 négyzetméteres házat? (Telek, közművesítés, külső festés, berendezést leszámítva.)"

Azért 30 millió az kicsit erős, nem? Szüleim 13 éve kb. 13 millióból hoztak ki egy 90 négyzetméteres házat.

Értem én, hogy jelentősen nőttek az árak, de a 30 millió egy 60 négyzetméteres házzal számítva már kb. tripla ár.


2.Válaszoló:

Igazad van, első körben tényleg elég lenne egy kisebb lakás, és akkor azt még ellehet adni, ha már lesz elég pénzem a házépítésre.

Egyenlőre még a szüleimnél lakok, valószínűleg még 5 év múlva is lakhatok náluk, nem is érné meg igazából elköltöznöm, de mire 25 leszek, arra már szeretnék majd egyedül / a párommal lakni, teljesen önálló életet élni.

2018. dec. 4. 12:57
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Édesszívem az, hogy 13 éve mi volt ne hozd ide. 5 éve is 14 volt egy panel, ami most 23, ugyanott (Bp, IV.ker)...
2018. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A lakásban az a jó, hogy a karbantartások felét a közös költségből a közös képviselet intézi. Tető, vezetékek, károk, takarítás, szemétszállítás, stb.

Családi háznál minden a Te feladatod.

Egy olyan 40-50 fős társasház a legideálisabb, mert elég sok lakó van ahhoz, hogy biztonságban légy a fenti szempontból, de elég kevés ahhoz, hogy ne legyen túl nyüzsis a ház, és ne tartson nagyon soká pl. egy 30 évenként kötelező teljes társasházi gázvezetékcsere.

Nálunk 100 albetét van, az azt jelenti, hogy majdnem egy álló hónapig hegesztették a gázcsöveket az udvaron hajnaltól késő estig, és kiabáltak, zajongtak, dolgoztak a munkások. Most a tetővel ugyanaz. És akkor ez csak a tető harmada, amit most csinálnak.

2018. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3.Válaszoló:

Amire arra kerül a sor, arra egy kislakásra mindenképpen lesz pénzem, de lehet még építkezésre is. Gyereket a következő 10 évben nem szeretnék még semmiképpen sem.

Hitelt biztosan nem fogok felvenni, az kizárt. Csak akkor vásárlok lakást / építkezek, ha tényleg van rá elég pénzem.

Az eddigiek alapján tényleg az tűnik a legjobb megoldásnak, hogy első körben egy kisebb lakást veszek.

2018. dec. 4. 13:04
 8/11 anonim válasza:
Mekkora átalag keresettel számolsz?
2018. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4: És abban az öt évben pedig gyűjthetsz, hogy minél nagyobb önerőd legyen. Szóval ezért is hülyeség lenne most albérletbe menni, mert akkor nem tudsz úgy félretenni.
2018. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A te eletkorodban nem epitenek hazat, nem tudod, akar 5 ev mulva hol leszel es mire lesz szukseged. Most lakast vennek, ha mar idosebb leszel, es kozeptavon mar valoszinuleg nem valtoznak az igenyeid, akkor gondolkodnek hazban. Nem nullarol epitkeznek, vennek valamit, amit legalabb szerkezetkesznek lehet tekinteni, tehat alapozas, teto rendben van.
2018. dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!