Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központi fűtés rézcsővel?

Központi fűtés rézcsővel?

Figyelt kérdés
Lehet-e nyitott rendszerre rézcsővet szerelni?
2018. dec. 26. 00:12
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
Ezeket a vékony csöves rendszereket zártra csinálják. Nekem is az volt. Igaz ötrétegűből. Én nyitottá tettem mert nem bíztam én vegyeskazánnál a zárt rendszerben. Ugyanúgy működik mintha zárt lenne. Két hektós nyitott tágulási van a padláson ami nyomást is ad.
2018. dec. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet. Csak számolni kell a fokozottabb elektrokorrózióval.

Azaz a radiátorok élettartama jelentősen lerövidül. Ha a nyitott tágulási tartályban a víz tetejére olajat öntesz, az elodáza a radiátorok idő előtti kilukadását, de nem szünteti meg a problémát.

Jobb megoldás ha a kazánkör nyitott marad a hőleadók pedig zárt rendszerként egy hőcserélőn keresztül kapcsolódnak a nyitott kazánkörhöz.

Olcsóbb megoldás ha szénacél csövel és présfittingel készül a rendszer.

2018. dec. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,és még az a kérdésem,hogy mennyire esztétikus a

préselt szénacél cső ha fehér hozzá való festékkel kenem le?

2018. dec. 26. 12:16
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
A régebbi házaknál mindenhol így van. Nem különösebben zavaró. De inkább csinálnám ötrétegűvel. Csak szépen ki kell egyengetni. Egyszerű vele dolgozni
2018. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ötrétegűt nem könnyű szépen egyengetni. Értsd:nem termelékeny. Ezért rejtik Müa. kábelcsatornába. Akkor már vagy be kell vésni a falba, vagy inkább a festett cső.
2018. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 2 -es irta a frankót,..erős korrózió lesz a réz--vas alapanyag és a folytonos oxigén(vízben oldott) pótlás miatt,ezt még tanultuk is a suliban,szóval nyitott rendszernél nem előnyös!


Némely radiátor gyártó ilyen esetben pl .. garancia vesztést okoz a NEM megfelelő bekötés miatt(!),azaz a fokozott korróziós veszély miatt ugrott a garanciád,és ha kilyukad idő előtt,nincs csere hiába reklamálsz.

2019. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!