Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miből tud ma egy fiatal...

Miből tud ma egy fiatal lakást vásárolni?

Figyelt kérdés

Aki nem örököl, vagy vagy nem olyanok az anyagi körülményei, annak marad az albérlet?

Van a párommal lakáskasszánk, de az még 10 év, mire letelik. Egyelőre sajnos/szerencsére még otthon lakunk mindketten, igy lényegesen többet tudunk félretenni, de nagyon kilátástalannak tűnik így is az egész. Már most is összeköltöznénk, de anyagilag is és a munka szempontjából is ideálisabb így. Meg én személyszerint az albérletet kidobott pénznek tartom, így amíg megtehetem inkább hazafizetek, mint egy idegennek.

Nekem olyan idióta gondolkodásom van, hogy úgy hittem, hogy egy lakás, mint olyan, alap kéne, hogy legyen minden embernek. Mármint elérhetőbbnek kéne lennie. De a saját lakás ma már kiváltság sajnos. Nyilván, tudom én gondolkodom hülyén.



2019. jan. 1. 23:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
53%

"Aki nem örököl, vagy vagy nem olyanok az anyagi körülményei, annak marad az albérlet?"

Pontosan.


"De a saját lakás ma már kiváltság sajnos."

Ez régen sem volt másként.


"az albérletet kidobott pénznek tartom"

Én meg a lakáshitelt tartom annak. De kinek mi.

Igen ez a legjobb, ha teheted akkor haza fizess. Régen is több generáció élt egy házban.

2019. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Hát az biztos, hogy pár évtizede egyszerűbb volt hozzájutni, sima melósoknak is lehetett új vidéki háza vagy városi panellakása.
2019. jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi munkával, ha nem keres otthon jól és szülői támogatás sincs. Egy csomóan kint töltenek 5 évet vagy akár 8-10 évet, és összeszedik egy kisebb, olcsóbb lakás árát. Vagy ha eleve ketten vannak, párban mennek ki, és együtt is maradnak, akkor kevesebb ideig is elég kint lenni, és megvan a lakás, készpénzre, nem kell kínlódni a hitellel.
2019. jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Munka, tanulás, fejlődés és hitel.

Ha nincs családi támogatás akkor nehéz, de nem lehetetlen.

2019. jan. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Az albérlet is és a lakáshitel is kidobott pénz. Menjetek külföldre, Angliába talán már nem lehet majd olyan könnyen, de ott van Németország, Ausztria. A legegyszerűbb munkákkal is kerestek majd annyit, hogy pár év múlva készpénzért vehettek majd lakást. Csak így szabad. Nem szabad beleugrani lakáshitelbe. Ha valaki megteheti, hogy külföldre menjen, egészségi állapota nem hátráltatja, vétek nem kimenni. Inkább néhány év (kulimunka) kint, és készpénzért lakást venni, mint fizetni a hitelt hosszú évekig. Vagy évtizedekig.
2019. jan. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Tanulni ráértek utána is.
2019. jan. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Heti 2 ilyen kérdés van, mind alatt szerepel az a 10-11 mód, ahogy ez lehetséges, keress rá!
2019. jan. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mindentudó99 ***** válasza:
50%
A külföld a megoldás és ha már kinn vagytok haza se gyertek.
2019. jan. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Régen sem lehetett gyári fizetésből lakást venni.

Most is lehet, csak tudni kell bánni a pénzzel (nem kell minden évben új iphone) pár év gyűjtögetés és hitel, simán megvan az új lakás.

2019. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%
én inkább feladtam azt hogy sajátom legyen minthogy bármikor is hitelt vegyek fel. azt soha, egy rémálom. sosem volt 28 év alatt, nem is lesz. nem vállalok ekkora rizikót, nem emészt legalább feleslegesen. épp elég másokon látni milyen ez.... lesz örökségben ha minden igaz egy vidéki családi ház fele majd. kivárom. és ha van némi emberség egy nővérben, akinek már egy panel lakása és egy kertes háza is van, nem dob utcára haszonlesésből. kisvárosban élek, ennél alább nem akarom és nem fogom adni, ha kell lakókocsiban élek majd itt. na de ne lássam ilyen negatívan, remélem jól alakul. egy biztos, egyedül a legrosszabb
2019. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!