Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kerek 20 fok milyennek érződik...

Kerek 20 fok milyennek érződik hosszútávon egy házban, ez pólós, vagy pulcsis idő inkább?

Figyelt kérdés

ha pl. valaki fűtési szezont erre szeretné belőni, ezt tartani egész télen. ki hogy éli meg, sokaknak kevés, vagy többségnek megfelelő? takaró tekintetében ehhez még nyári illik?


jelenlegi helyzetben központi fűtéssel vegyestüzelésű kazánnal radiátorokkal, egy estétől reggelig megélek egy ilyen 25-26 foktól 18-19ig tartó időszakot estétől-reggelig. a kezdeti hőfokokat baromi nehezen viselem, izzadok, hajnalra van egy kis nyugton, ez motiválta a kérdést, hogy hatna egy köztes. az sem megoldás hogy minden este szétszellőztetem a szobám, de komolyan így megsülök, reggelre meg eljön hogy épphogy nem fázok nyári takaró alatt


2019. jan. 16. 19:52
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és pólóban húzom ki így is a telet, emlékszem régi telekre simán vettem pulcsikat, most elképzelni nem tudnám. lehet a túlsúly játszik rá, nemtudom
2019. jan. 16. 19:54
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nálam 20-21 fok van tartósan a lakásban, pólóban és rövidnadrágban érzem jól magam. Asszony-pajtás viszont tréninget vesz fel, ő kicsit magasabb hőfokon érezné komfortosan magát.
2019. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
19 C-ot tartok, szabadidő-alsó, póló és egy polárfelső az egyenruha. A takaró paplan, egy alsóban és pólóban alszom.
2019. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én elég fázós vagyok télen (de előfordul, hogy tavasszal/nyáron is, ha hűvösebb az idő), így 20 fokban mindig van rajtam egy pulcsi, alul melegítő. Amikor már 22 fok körül van (általában 22,5-ra állítom be a termosztátot télen, ha nincs annyira hideg, elég 21 is), akkor érzem azt, hogy melegen van és leveszem a pulcsit.
2019. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Részben az egyéni vérkeringés befolyásolja, alváskor meg az alvóhelyen uralkodó légáramlási, hősugárzási viszonyok. Én most vettem egy elektromos ágymelegítőt, csak azt nem tudom, miért nem korábban szántam el magam erre. Mindig is fázós voltam és így telente sokszor alig tudtam elaludni a "fázós láb" szindroma miatt (a lábamban elég rossz a keringés), ez viszont megoldja ezt a gondomat. Nálunk 19-22° között van a léghőmérséklet, ami mellett a 11 éves unokám egy szám pólóban elvan, nekem meg akár 2 pulóver is kell a komfortérzéshez.
2019. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Üldögélni hideg, tornászni meleg.
2019. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!