Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vételi szándéknyilatkozatot...

Vételi szándéknyilatkozatot hány nap alatt kell eldöntenie az eladónak, hogy elfogadja e vagy sem?

Figyelt kérdés
Vételi szándékot tettem egy házra, de nem tudom mennyi idő, míg választ kapok rá. Van erre válni törvény? Köszönöm a valaszt

2019. jan. 23. 18:43
 1/5 A kérdező kommentje:
*valami
2019. jan. 23. 18:45
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van írásos megállapodás, akkor annyi, amennyi abban szerepel, ha szóbeli megállapodás van, akkor arra is ki kell térni.
2019. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha aláírta el van fogadva ha meg nem akkor meg nincs.
2019. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha te szóban adtál ajánlatot, akkor nincs válaszidő, ha eltelt mondjuk 3-4 nap, akkor kérdezz rá!

Ha írásban tetted az ajánlatot, akkor abban ki kellett volna térni, hogy mennyi időn belül várod a választ.

Nincs rá különösebb szabály, de ha már eltelt mondjuk 7-10 nap és nem jelentkezik, akkor nem is igen fog, mert nem tetszik neki az ajánlatod. Az emberek nagy része ilyen esetben nem olyan udvarias, hogy reagáljon egy neki nem tetsző ajánlatra is.

2019. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmilyen törvény nincs erre. Kérdezz rá és mondd meg, hogy ennyi-annyi ideig áll az ajánlatod, utána már ne is keressenek. Ez talán kicsit megmozgatja őket.
2019. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!