Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van esély rá, hogy elkapják?

Van esély rá, hogy elkapják?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm hétvégi házába múlt héten betörtek. Van kamera, így felvette az egészet. Nem ismerhető fel a tettes, mert (szerintem gondolta kamerára) harisnyát húzott a fejére, nem látszik az arca. Nem sok mindent vitt el, csak apróságokat, plusz felfeszítette az ajtót. Az ismerősöm szerint nem érdemes feljelenteni, mert úgysem foglalkoznának komolyabban vele, megaztán mivel nem látszikaz arca, nem tudnák kideríteni, hogy ki volt az. De én győzködöm, hogy tegyen feljelentést, hát ha sikerül elkapniuk.

Nektek mi a véleményetek? Érdemes lenne feljelentést tenni?



2019. febr. 17. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk mivel van a faluban több helyen is kamera az utcára is kirakva, így érdemes lenne. Látszik a kamerán, hogy milyen ruhát viselt. A többi kamera felvételével össze lehetne vetni a mi felvételünket. Nem oda teleportált a házhoz, valamerről valamivel jött. Nem hinném, hogy az egész faluban (vagy városban) harisnyával a fején mászkált.
2019. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez nem faluban van, hanem lakott területtől kicsit messze, egy szőlősben. De igazad van, oda is csak valamelyik falun keresztül juthatott el.

Bár úgy tudom, hogy a közterületi kamerák felvételeit csak 1 napig hagyják meg....ez az eset meg múlt hét kedden történt.

2019. febr. 17. 11:28
 3/12 A kérdező kommentje:
Meg úgy tudom van egy bizonyos érték (azt hiszem 100 ezer forint), hogy ha ez alatti értéket vittek el és okoztak, akkor nem foglalkoznak vele.
2019. febr. 17. 11:30
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
A felfeszített ajtó már önmagában is közelítheti a 100 ezres értéket. Fel kell jelenteni jól. Aztán majd ha egyszer elkapják, akkor legyen csak minél több elkövetés a listáján.
2019. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez igaz. De félő, hogy ha mindegyiket ilyen óvatossággal csinálja, akkor sosem kapják el :(
2019. febr. 17. 11:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy feljelentés sose árt, mert ha a környéken több hasonló betörés történik, és valahol elkapják a tettest, akkor rá lehet verni a többi esetet is, főleg, ha előkerül valami ellopott cucc.

De valami balfék cigány volt a tettes, akinek a napi kocsmázásra kellett a pénz, akkor úgyse lehet tőle behajtani az ajtójavítás árát.

2019. febr. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Hogy mennyire foglalkoznänak vele az függ a behatolás jellegétől is. Ha pl dolog elleni erőszakkal, akkor az már komolyabb, mert úgy mèrik, mint a rablást, akkor is, ha a lopási kár csekély.

Mellesleg megtenni egy feljelentést kb egy óra. Ha ennyit sajnál az életèből, akkor felesleges erőlkődni. Az ő tulajdona, az ő kára, az ő döntése.

2019. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. De ahogy meséltem, én akarom rábeszélni a feljelentésre....
2019. febr. 19. 16:40
 9/12 A kérdező kommentje:
amúgy mi az, hogy dolog elleni erőszak? Pl. ha a nyitott ajtón megy be valaki az nem az, de ha kibont egy egész falat, az már annak számít? Gondolom a rongálás mértékétől függ..
2019. febr. 19. 20:13
 10/12 anonim ***** válasza:

De ha ő nem akarja te minek erőlteted?

Felesleges beleavatkozni harmadik személyként.


[link]

2019. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!