Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti laknátok olyan lakásban...

Ti laknátok olyan lakásban ahol az egyik nagyszülőd meghalt?

Figyelt kérdés
Konkrétan tizenegynéhányéves koromban egy délután rosszul lett nagymamám, felhívta anyát aztán rohamtempóban elmentünk hozzá, kihívtuk a mentőket, akik hosszasan küzdöttek érte de ott halt meg a hálószobában. Én a másik szobában voltam ezalatt, majd mikor kiderült hogy nem tudnak rajta segíteni átkísértek a szomszédba. Ennek már több mint tíz éve, most szóba került hogy első lakásként elköltözhetnék ebbe a társasházi lakásba. Ti hogyan állnátok a dologhoz?
2019. márc. 3. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez az élet rendje. Próbálj ne arra gondolni. Én is a nagynéném volt házában élek, még viccelődni is szoktunk hogy az öreglány űzte el az eddigi bérlőket.
2019. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen,de nekem ilyen lehetőség sem adódott meg .

Olyat kellett vennem,ahol a tulaj öngyilkos lett.

Ez mennyivel jobb helyzet volt ?

2019. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Nagyon szerettem nagymamámat, de ez nem jelentene problémát. Inkább a sok boldog emlék jutna eszembe. De ez nálam nem opció.
2019. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2# Mi meg 4 év után tudtuk meg hogy a tulaj felesége 20 öngyilkos lett.
2019. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyáltalán nem zavar, ha olyan helyen élek, vagy tartózkodom, ahol valaki meghalt.

A szülőházamban haltak meg a nagyszüleim, ugyanúgy éltünk ott tovább.

2019. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán, semmi gond.
2019. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább az idegen házaktól írtózom, olyantól ahol kihaltak az öregek.

A nagyszülői házban lakom, haláluk után rendberaktam, átfestettem és kitakarítottam, berendeztem.

2019. márc. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt elvileg ketten haltak meg, először a nő rákban 7x évesen az ágyban, a férfi meg utána felakasztotta magát a padláson. Igaz vagy sem, nem tudom, az egyik szomszéd mesélte és nagy kocsmás az öreg. Engem nem zavar, az asszonyt szoktam ijesztgetni vele, amikor kapar a nyest a padláson.
2019. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, én örülnék, ha legalább a nagyszülői házban lakhatnék. Kicsi, kétszobás ház, az életük munkája, nyári konyhával, kerttel. És most ott áll parlagon, amortizálódik. Én meg 250 km-re vagyok egy szaros kis szobában.


De ugyanígy vagyok a szülői házzal, apám meghalt, anyám egyedül lakja gyakorlatilag. Néha elgondolkozom, hogy mennyivel jobb lenne a közelben dolgozni, szépen újítani és tovább vinni az örökségüket akár generációkon át. Ehelyett fél életem rámegy arra, hogy saját lakásom legyen amit a halálom után idegenek fognak lakni nagy valószínűséggel.


Van ismerősöm aki a nagyszülői házba költözik vissza vidékre, azt újítja fel. Mindig úgy beszél róla, hogy a "mamáék háza". Ilyen formában az ő emléküket is őrzi azzal, hogy tovább lakik benne a maga ízlése szerint formálva.

2019. márc. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem te vagy a lakás vagy ház első lakója, nemigen találsz a régi házak és lakások között olyat, amiben senki nem halt még meg. Akkor már jobb, ha egy szeretett hozzátartozód házában élsz.

Kifested, berendezed és eszedbe sem fog jutni, mert más hangulatú lesz minden.

2019. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!