Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti laknátok olyan lakásban...

Ti laknátok olyan lakásban ahol az egyik nagyszülőd meghalt?

Figyelt kérdés
Konkrétan tizenegynéhányéves koromban egy délután rosszul lett nagymamám, felhívta anyát aztán rohamtempóban elmentünk hozzá, kihívtuk a mentőket, akik hosszasan küzdöttek érte de ott halt meg a hálószobában. Én a másik szobában voltam ezalatt, majd mikor kiderült hogy nem tudnak rajta segíteni átkísértek a szomszédba. Ennek már több mint tíz éve, most szóba került hogy első lakásként elköltözhetnék ebbe a társasházi lakásba. Ti hogyan állnátok a dologhoz?
2019. márc. 3. 18:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Tudom hogy sok lakást örökségből adnak el, tehát az előző tulajdonosa meghalt. Itt nem is igazán ez lenne a kérdés, hanem hogy lényegében tanúja voltam a konkrét halálesetnek. Jó eséllyel ugyanott feküdnék esténként, ahonnan őt vitték el. Most úgy érzem, nem jelentene ez olyan hatalmas problémát, de ki tudja milyen gyakran jutna eszembe ha ott élnék.
2019. márc. 3. 21:57
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna.

Egyébként első lakásom pont olyan volt, ahol a benne lakó néni a lakásban halt meg. Igaz, nem a szobában, hanem a WC-ben. A WC-ülőke új volt, azt megnéztem. ;-)

2019. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elég érzelgős típus vagyok. A nagyszüleim házában a nagypapám halála után amíg megvolt a ház mindig fura érzéssel ültem le abba a sarokba a fotelbe, ahol a nagypapám halt meg, illetve ahol egykor az ágya volt. Az ágyat a nagymamám "babonából" kidobta és átrendezte a szobát.

Jó kis ház volt, de az ország olyan területén, ahova nem költöztem volna. Ha jó helyen van és örökség címmel megkaptam volna, én nem lettem volna rest rákölteni 4-5-6 milliót, hogy olyan ház legyen belőle, amilyet szeretnénk. Mivel ez teljes felújítás, tégláig, betonig csupaszítás, falbontás lett volna, ezért a legkevésbé sem zavart volna, hogy a nagyszüleim ott haltak meg. Sőt. Inkább kellemes érzés, hogy rám maradt az életük munkája és én tovább csinosíthattam, megőrizhettem azt még 20-40-60 évre legalább.

A régi, retro formájában nem szívesen költöztem volna be, ott minden rájuk emlékeztetett volna, ami megkeserítette volna valamelyest a mindennapjaimat. Mindig a múltban éltem volna, éreztem volna a hiányukat, rámtörtek volna a gyerekkori szép nyári emlékek.

Sokat gondolkoztam ezen, amikor felmerült a lehetőség, hogy oda is költözhetnénk akár és én abszolút így éreztem. Viszont mivel nem volt kedvünk Budapestről Miskolcra költözni, így inkább megvált a háztól a család. Egy lelkész vette meg, aminek kifejezetten örültünk.


Ez egy baromi jó lehetőség, formáld át a gondolataidat róla. Újítsd fel a lakást, kapjon új burkolatot, új, modern festést/tapétát és a szép emlékek járjanak a fejedben, ne az az egyetlen borzasztó nap! Légy hálás a nagymamádnak, hogy lehetővé tette az élete munkájával, hogy neked most van hol laknod.

2019. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
És senki se tapasztalt olyat hogy kísértene ott egy elhunyt vagy ilyesmi?
2020. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!