Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Válaszfalra 120L-es bojler?

Válaszfalra 120L-es bojler?

Figyelt kérdés

Mennyire terheli a falat egy 120L-es bojler?


Lehet sima válaszfalra helyezni?


pl.: ytong válaszfal esetén vagy sima B30-as téglára lehet rakni?


120kg+ bojler súlya.


köszi



2019. márc. 5. 11:03
 1/10 anonim válasza:
40%

Válaszfalra nem rakunk bojlert!!!

Csak főfalra.

2019. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk sima 10 cm-es téglafalon van.

Átmenő menetes szárral, és a túloldalon fémlappal összekötve. A konyhabútor miatt nem látszik ez.

Már 8 éve így van, semmi gond vele.

2019. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan így van nálunk is mint a 2.-nál a 12-es kisméretű tégla válaszfalra 20 éve a 120 literes.Átmenő 2db 12-es menetes szárral és 1db 40x4-es kifúrt lapos acéllal és csavaranyával a túloldalon.Én a lapos acélt besüllyesztettem a vakolatba, rávakoltam ,mert nem takarja semmi szekrény.
2019. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én úgy tanultam, hogy bojlert csak főfalra rakunk. De lehet, hogy vannak kivételek.

Amit az előttem szólók mondtak, mindenképp faláttöréssel csináld meg.

2019. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Fúrni kell a menetes szárak helyét,nem falat törni te címeres ökör.
2019. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsika hogy beleszólok, de a "címeres ökör" ezúttal nem helyénvaló, ugyanis a magasépítésben, kőmíves szakmában minden lukat, még ha csak D10-es is, ha átmegy teljesen a falon akkor áttörésnek hívnak. Megvan az értelme, a szakmabeliek tudják miért hívnak minden átmenő lukat áttörésnek, de most ezt hosszú lenne kifejteni.
2019. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaz hogy súly lefelé húzza,meg átmenő csavarok vannak,de ne silány malter fogja össze a téglákat .
2019. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezért van a lapos acél.A miénk ötven éves és a Kádár rendszer cement szegényes idejében épült, kevés cement és több mésszel.A tizenkettes falat vésés előtt bevágtam flexel,hogy a vízcsőnek a hornyokat kitudjam szépen vésni. Fúrni lehet.
2019. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Átfogó képet kaptál a jó magyaros buheráról.

Ha mégis lepottyan a bojlered és ráesik valakire, vagy csak eláztatja az összes lakást a csőtörés, esetleg a kitépett kábel csinál egy zárlatot és némi lakástüzet, majd hivatkozzál azokra akik azt írták, hogy náluk még nem esett le...


Én nyugodtan alszom, mert az enyém főfalon van.

2019. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van. Átfogóképet kapott arról,hogyan kell a vékony válaszfalra rögzíteni egy bojlert úgy ,hogy az hibátlanul ott is maradjon mint nálam, 20 év után is.
2019. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!