Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen az élet Sopronban?

Milyen az élet Sopronban?

Figyelt kérdés
Idén nyáron szeretnék Sopronba költözni,de előtte szeretném meg tudni, hogy milyen ott élni. Gondolok itt arra, hogy milyen a közbiztonság, szórakozási lehetőségek mennyire adottak, milyenek az ott élő magyarok. Fizetést azért nem kérdezem, mert Ausztriába fogok át járni dolgozni. Előre is köszönöm!

2019. máj. 10. 17:21
1 2
 11/14 anonim válasza:
62%

Én viszont soproni születésű vagyok és azóta is boldogan élek itt. Egyébként nincs kolbászból a kerítés, inkább azt javasolnám, hogy maradj ott ahol vagy, ne költözz. Persze, hogy dugó van, mert mindenki azt hiszi, hogy itt alanyi jogon dobálják utánad a pénzt és ha kimész Ausztriába dolgozni, akkor hű de csudi jó életed lesz és ezért idejön mindenki, ahogy te is és az előző hozzászolók is teszik\ tettek. Amikor gyerek voltam, alig voltak dugók, sőt kétes emberek sem voltak annyian...


És az igaz, hogy Ausztriában trukkoznek a magyarokkal és ott vágjak át őket, ahol csak tudják. Bejelentés ? Normálisan ? Ritka mint a fehér holló.

Sopronról pedig annyit, hogy szép környezet, gyakran vannak programok a városban és gyakorlatilag bárhol laksz, semmi sincs tőled messze annyira, hogy ne tudd gyalog vagy biciklivel megközelíteni.

Parkolókért valóban vadászat folyik. Az eső nem esik folyton, viszont az igaz, hogy kevesebbet süt a nap mint az alföldön.

Juj, igen, az albi árak is iszonyat magasak,meg aztán a munkasszallokrol se lehet órákat zengeni.

Még vlmi, Ausztriában szarra rommá fognak dolgoztatni, a segguket is kinyalatjak veled.

Ezek tudatában döntsd el, hogy megéri e idejönni, keresni 300 ezer forintot, amiből 120 ezer instant megy albérletre ( minimum). kevesebbet süt a nap, mint ahol most élsz,és lehet még olyan csomorlott depis emberre válsz mint az előttem szólok. Ne gyere én kérlek könyörögve,, ne gyere! Maradj otthon! Gyere el Sopronba turistaként, elkezd azt, amit nyújtani tud, majd menj haza a családhoz és barátokhoz.

2019. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Kíváncsi lennék, hogy a kérdező végül Sopronba költözött-e, és megbánta-e, vagy sem.

Nem soproni születésű vagyok, ideköltöztünk. Tudom, nem mai a kérdés, de egyébként én is ugyan azt tapasztalom, mint a 7. válaszoló.

2020. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Ja, és úgy veszem észre, hogy a legtöbb ember itt körülbelül úgy áll hozzá a másikhoz, mint a 11. válaszoló. Szóval qurva jó.. Tisztelet a kivételnek persze
2020. okt. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
40%

Noha a kérdés elavult már gondolom, de azért a "jövőnek" írnék a véleményemről, mint helyi lakos.


Az igaz, hogy azért drága minden, az albérlet, a lakások, de azért erre erősen hatással van Ausztria. Igazából már azt is hallottam, hogy Sopron Ausztria munkásszállója, ami igaz a sok jöttment miatt, akik azt hiszik itt kolbászból van a kerítés, és hogy majd Ausztriában milyen jól fognak keresni. Mellesleg #7-es válaszához kapcsolódóan: a soproniak nem bunkók, beképzeltek, ostobák vagy nagyképűek, hanem ezek épp az idegenek, akik csak a szerintük jobb megélhetésért jöttek ide. Az igazi soproniak roppant becsületes emberek, pont mint a városuk: hűségesek.

Úgyhogy nem az őslakos soproniakkal van gond hanem a jöttmentekkel, akikkel nagyrészt találkozott, mert ahogy olvastam, maga is ilyen ember volt.

A dugók tekintetében, igazából azok is nagyrészt a jöttmentek miatt vannak, reggel kifelé Ausztriába, délután, este pedig visszafelé.

Illetve az időjárást tekintve, nem is esik itt folyton az eső, nem tudom miről beszélnek...


Szóval kedves kérdező, nem tudom, hogy ideköltözött, vagy nem, a jobb fizetés reményében nem érdemes idejönni, hogy Ausztriába menjen dolgozni, mert azért a napi ingázást se ajánlom mindenkinek, hiszen akár az ember egész napja is elmehet vele.

2022. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!