Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Láttam valamelyik újságban...

Láttam valamelyik újságban (Praktiker ha jól emlékszem) cserepes gyümölcs "fákat". Ezek mennyi gyümölcsöt hoznak kb. és lehet ilyeneket lakásban tartani?

Figyelt kérdés
állítólag önporzó, az mit jelent?
2010. júl. 7. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Az önporzó azt jelenti, hogy nem kell két fát vásárolnod, önmagában is fog termést hozni. Kifejlett korukban néhány kiló (max.3-4) gyümölcs lesz rajta, hiszen aki ilyen fácskát vásárol, az nem is akarja, hogy nagyra nőjön, így aztán metszéssel tartja kordában az amúgy sem nagy fácskát. Lakásban nemigen tudsz ilyet tartani, legalább egy erkély kell neki.
2010. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kell ahhoz a növényekhez érteni, hogy edényben egy kilót is teremjenek.

Az egészen biztos, hogy lakásban nem élnek meg.

2010. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
első vagyok. Igaza van a másodiknak annyiban, hogy - mivel egyetlen dézsa az "otthonuk", valóban gondos ápolást igényelnek (pl. öntözés, tápoldatozás, időnkénti átültetés). De ez sem komolyabb feladat, mint pl. egy egzotikus dézsás növény tartása. Az ilyen gyümölcsfát nyilván nem a terméshozama miatt tartja az ember, hanem a különlegessége miatt.
2010. júl. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!