Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az én nevemre van íratva...

Ha az én nevemre van íratva egy lakás, de a haszonélvező nem én vagyok, mik a jogaim?

Figyelt kérdés

Jelenleg senki nem lakja. Az én nevemre van íratva, de a szüleim a haszonélvezők. Milyen jogaim vannak ilyen esetben és ha oda költözöm lesz-e joguk engem onnan kitenni?

Vagy teljesen át vagyok verve? :)



2019. máj. 26. 19:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd meg tőlük, hogy ez mit jelent. Kiderül mennyire bíznak benned, és a reagálásod alapján az is, hogy te mennyire bennük.
2019. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt hogy vettek egy lakást szüleim, a tulaj én lettem, ők a haszonélvezők hogy ha ők nem lesznek csak be kell jelentenem hogy a haszonélvezők elhunytak és nincs macera vele.


Egyébként meg a tulaj ebben az esetben igencsak magára maradt helyzetben van, mert gyakorlatilag nulla joga van. Minden esetleges bevétel pl a haszonélvezőhöz kerül. Benne van a nevében... egyetlen dolgot nem tud tenni a haszonélvező: eladni. Ahhoz a tulajdonos kell. De minden más a haszonélvezőnek kedvez.


Ilyen haszonélvezettel terhelt ingatlanbuliba csak nagyon szoros családi kapcsolat és jókora bizalom esetén szabad belemenni is, mert ahogy írták a tulaj keze meg van kötve.

2023. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!