Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy csúsztatot...

Mit jelent az, hogy csúsztatott zsalús technikával épült ház? Miben jobb a sima panelnál? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Pécs, 4 emeletes házban földszinti lakásról lenne szó
2010. júl. 8. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

a panelt valahol megcsinálják, aztán odaszállítják az építkezés helyére és beépítik.


a csúsztatott zsalu azt jelenti, hogy gyakorlatilag felépítenek egy emeletnyi zsalut, bevasalják, kiöntik betonnal, majd szilárdulás után rázsaluzzák a födémet, bevasalják, kiöntik, majd ha az is megszilárdult, akkor felviszik a szint-zsalut a födém tetejére és kezdik előről.

persze ennél jóval bonyorultabb, de a lényeg az, hogy a csúsztatott zsalunál majdnem az egész betonszerkezet egy egész és nem darabokból áll, mint a panel.

2010. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi. és ez miben jobb, mint a panel? zaj- hőszigetelés?

mennyire hallatszik át a zaj a falakon?

2010. júl. 8. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

a beton az beton. (persze van ilyen meg olyan, de alapvetően beton)


a csúsztatott zsalusnak inkább statikai előnye van, meg könnyebb építeni, hő- és hangszigetelésben talán még rosszabb, mivel egy szerkezet. de újabb technológia, így a a beépített szigetelések is újabbak és jobbak. (különösen, hogy panelba nem is volt szokás rakni)


a beépített épületgépészeti elemek is újabbak (pl. valószínűleg nem Al vezetékek vannak, meg nem gravitációs fűtés, meg nem 30 éves ablakok stb.)


nagy általénosságban a csúsztatott jobb, mert sokkal fiatalabb. ennél többet nem nagyon lehet látatlanban mondani.

2010. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi :)

annyit tudok még, hogy 30 éves a ház, kívülről szigetelt és fűtésszabályozó van a radiátorokon.

2010. júl. 8. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

engem sokkal jobban aggasztana a lakás földszinti mivolta, mint hogy csúsztatott zsalus.

egyébként ki lehet bírni. vannak, akik a fél életüket panelban élték le :D

2010. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

ennek a 30 éves és csúsztatott zsalusnak én utána néznék. nekem nagyon valószínűtlen. 30 éve téglából és panelból építettek házakat. nem az a fajta panel, aminél a fallal együtt emelték be az ablakot, de panel.


nem mondom, hogy nem lehetséges, mert azt biztosan nem állíthatom, de valószínűtlen és ezek után gyanakodnék miben nem mondanak még igazat...

2010. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

itt részletes infók találhatók az összes öntöttbeton (csúsztatott zsalus, kúszózsalus, alagútzsalus) technológiával épített vasbetonszerkezetes házakról:


[link]


vannak különbségek (nem sok) az azonban egyértelműen kiderül, hogy ezeknek köze nincs a téglaépületekhez, ezek ugyanis ugyanúgy vasbeton-szerkezetes épületek, mint a klasszikus "panel" házak, a különbség lényegében annyi, hogy ezeket a helyszínen öntötték ki, míg a "panelek" elemeit házgyárakban állították elő, és daruval emelték be a helyükre...


hogy újabb technológia lenne a klasszikus "panelnél"? hát nem, sőt, inkább régebbi; ami pedig a hangok-zajok vezetését illeti, igen, azt kiválóan vezeti, jobban mint az elemes panelfal.

2013. máj. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6: ritka nagy hülyeséget írsz, a csúsztatott zsalus semmilyen módon sem panel. Amúgy én egy most 42 éves csúsztatottban élek, de épültek ennél korábban is, csak nem terjedt el, mert sokkal hosszabb ideig tart az éptése egy panelnél. De sokkal megbízhatóbb is minden szempontból.

Sokat elmond a tenchnológiáról, hogy most kezdenek rá visszatérni, új házak sorát húzzák fel ezzel a technikával. Panelt a '90-es évek eleje óta nem éptettek, és valószínű már nem is fognak soha. Mondjuk én a paneleket sem írnám le, erős épületek azok és nálunk már a jobb fajták épültek meg, nem azok mint Bulgária, Románia, Balti államokban.

2022. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy régi a kérdés, de ez a téma mindig aktuális. Az elmúlt 20 évben laktam csúszózsalusban, és panelban is. A csúszózsalus kicsit jobban vezeti a szomszéd zaját, a panel meg kicsit komfortosabb a távfűtés miatt. Jó régi házakról beszélünk, szerintem inkább az állapotuk/környezetük/szomszédok alapján érdemes dönteni. Kicsit olyan mint a diesel vagy benzines autó közötti döntés, ki ezt szereti ki azt.
2022. ápr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!