Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Egyéb kérdések

A kérdés
flector23 nevű felhasználó kérdése:

Tudnátok ebben segíteni?

Olyan kérdésem lenne, hogy a haszonélvező átadhatja-e a haszonélvezeti jogát a tulajdonosnak?

És , ha igen akkor milyen jogai lesznek annak a tulajnak aki haszonélvezeti jogot is élvez ?

jún. 12. 16:30  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Illetve , én vagyok az egyik tulaj a másik pedig a keresztanyám. Az ő gyereke ( unokaöcsém ) szeretne egy szobat leválasztani. Ehhez kell mindenképp az én beleegyezésem ? A keresztanyám apja ( papám ) a haszonélvező.

# 1/6Időpont jún. 12. 16:33 Privát üzenet

Van tulajdon jog, meg haszonélvezet. Kettő egütt nincs.

Nem egyszerűbb megkérdezni a haszonélvezőt, hogy megengedné-e az átalakítást?

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 12. 16:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És ha a haszonélvező engedélyezi az átalakítást, de én mint tulaj nem megyek bele, akkor mi a helyzet ?

# 3/6Időpont jún. 12. 16:41 Privát üzenet
A haszonélvező felhatalmazással bír arra, hogy a lakást maga használja, oda a tulajdonos is csak a haszonélvező hozzájárulásával léphet be. Bár magát a haszonélvezeti jogot nem adhatja át másnak, de arra jogosult, hogy a birtoklás, használat és hasznok szedése jogát átengedje, ehhez nem kell hozzájárulást kérnie a tulajdonostól. Egyetlen korlátja van a haszonélvezeti jog gyakorlás átengedésének: ha a haszonélvező ellenérték fejében kívánja másnak biztosítani a lakást, akkor ezt csak akkor teheti meg, ha a tulajdonos – azonos feltételek mellett – a használatra, hasznosításra vagy a hasznok szedésére nem tart igényt.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont tegnapelőtt 03:54 Privát üzenet
Ha a papád a haszonelvező, ő dönthet a házat illető kérdésekben. A tulajdonosnak ilyen esetben nincs beleszólása

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont tegnapelőtt 03:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ilyen h*lye jogszabályokat...

Köszönöm a választ

# 6/6Időpont tegnap 07:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ebben mi a jó és ki szórakozik ezzel?
Hány hetes kortól lehet elvetetni a magzatot? 13 hetes vagyok . Segitene valaki ebben!?
Hogyan tudnék segíteni? Alkohol és talán speed függő barátomnak? Vagy hagyjam, ha ezt az életet választja, Már 15 éve ebben-ezekkel él, de most ellenem is elkövetett...
Tudok most szilvafát ültetni most? Sürgős és FONTOS! Csak komoly válaszokat várok!
Adott egy fég melegvízkazán, mely adja a forróvizet a zuhanyokhoz . Ha közbeiktatok egy puffertartályt -ebben tárolnám a melegvizet - akkor úgy működne tulajdonképpen mint az...
Audi A3 2001 1.6 fedélzeti Computer ->Ebben a kiadásban van pillanatnyi fogyasztás mérő? Ill h kell előhozni? Óra állitó melett van még egy gomb de azt ha megnyomom csak a olaj/...

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!