Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudnátok ebben segíteni?

Flector23 kérdése:

Tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy a haszonélvező átadhatja-e a haszonélvezeti jogát a tulajdonosnak?

És , ha igen akkor milyen jogai lesznek annak a tulajnak aki haszonélvezeti jogot is élvez ?


2019. jún. 12. 16:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve , én vagyok az egyik tulaj a másik pedig a keresztanyám. Az ő gyereke ( unokaöcsém ) szeretne egy szobat leválasztani. Ehhez kell mindenképp az én beleegyezésem ? A keresztanyám apja ( papám ) a haszonélvező.
2019. jún. 12. 16:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Van tulajdon jog, meg haszonélvezet. Kettő egütt nincs.

Nem egyszerűbb megkérdezni a haszonélvezőt, hogy megengedné-e az átalakítást?

2019. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha a haszonélvező engedélyezi az átalakítást, de én mint tulaj nem megyek bele, akkor mi a helyzet ?
2019. jún. 12. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:
A haszonélvező felhatalmazással bír arra, hogy a lakást maga használja, oda a tulajdonos is csak a haszonélvező hozzájárulásával léphet be. Bár magát a haszonélvezeti jogot nem adhatja át másnak, de arra jogosult, hogy a birtoklás, használat és hasznok szedése jogát átengedje, ehhez nem kell hozzájárulást kérnie a tulajdonostól. Egyetlen korlátja van a haszonélvezeti jog gyakorlás átengedésének: ha a haszonélvező ellenérték fejében kívánja másnak biztosítani a lakást, akkor ezt csak akkor teheti meg, ha a tulajdonos – azonos feltételek mellett – a használatra, hasznosításra vagy a hasznok szedésére nem tart igényt.
2019. jún. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a papád a haszonelvező, ő dönthet a házat illető kérdésekben. A tulajdonosnak ilyen esetben nincs beleszólása
2019. jún. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ilyen h*lye jogszabályokat...

Köszönöm a választ

2019. jún. 14. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!