Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Redőny mellett nyitott ablak?

Redőny mellett nyitott ablak?

Figyelt kérdés
Lehet placebo, de ha napközben zárva van minden, redőny le engedve teljesen, be melegszik a ház. De ha 4/5-ig húzom le a redőnyöket, bukón ablakok nyitva, sokkal elviselhetőbb az idő bent, miközben kint tombol a kánikula. 27 fok volt akkor, így 28, de elviselhetőbb. Más is tapasztalta hasonlót? Amíg csak sötétítők voltak akkor egyébként tényleg bemelegedett a ház nyitott ablakkal, redőnnyel meg nem. Érdekes.
2019. jún. 18. 02:38
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha az ablaküvegre süt a nap, az radiátorként viselkedik, és még a szigetelt ablaküvegnél is akár 80 fokra is felmelegszik. Ezt a hőt pedig átadja a lakásba. Tehát bentről ezt árnyékolni nem jó megoldás. Kívülről történő még a legegyszerűbb árnyékolás is nagyon hatékony tud lenni.
2019. jún. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így szoktam. Bukóra nyitva hagyom az összes ablakot és valamivel több, mint félig lehúzom a redőnyöket. A virágok kapjanak fényt, de azért az ablaküveg ne forrósodjon át teljesen.

Azért a napsütés miatt zsák sötétben nem akarunk élni, így még sosem próbáltam a teljesen lehúzott redőnyökkel hány fok lenne bent. Nekem bejött fenti módszer.

2019. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont annyit ér 35 fokban, mintha télen akarnál fűteni bukóra nyitott ablakkal. A külső és belső hőmérséklet igyekszik kiegyenlítődni, ha nem zárod el az útját.
2019. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha huzat van, akkor a légmozgás miatt jobban párolog az izzadság a bőrödről, ezért hűvösebbnek érzed. De a hőmérséklet persze melegebb lesz, ha be tud jönni a kinti hőség.

Amúgy a redőny nem valami tökéletes hőszigetelő, ha teljesen résmentesre engeded, akkor mögötte igencsak felmelegedhet a levegő, ami fűti a lakást. Érdemesebb úgy, hogy a lamellák között ki tudjon menni a felforrósodott levegő.

2019. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én azt figyeltem meg, hogy huzatban egyértelműen lemegy a páratartalom is, akár 50%-ra is. Így sokkal elviselhetőbb az idő, a napos oldalon nyilván csukódok, redőnyt lehúzom teljesen, a nem napos oldalon meg nyitva vannak az ablakok, redőny felengedve. Így annyit nem melegszik a ház, max 2 fokkal, ami nyilván számottevő, de a páramennyiségét nézzük akkor viszont 4-5 fokkal is hűvösebbnek érződik bent a levegő.
2019. jún. 21. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!