Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen az átlagos élet a...

Milyen az átlagos élet a budapesti belvárosban? (lent)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a budapesti belvárosban (tehát nem a Rózsadombon meg ilyenek) milyen egy átlagember élete lakhatás szempontjából? Pl. Erzsébetváros, Józsefváros, Lipótváros, Zugló, ilyenek. Mennyire élhető?

Főleg személyes, egyedi tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy melyik kerületben/városrészben laktok és ott milyen élni. Mik szoktak történni, milyen a zajszint, a tisztaság, vannak-e balhék, milyenek a szomszédok stb.



2019. jún. 26. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég komoly különbség van mondjuk a Józsi meg egy Lipót között.

Utóbbi kb Nyugat Európa, míg a másik kész vicc, hogy ilyen létezhet Pesten, a belvárosban.

A Lipót simán jöhet, nagyon élhető és igazi minden a szádban, de mégis csendes belvárosi feeling.

2019. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én imádok a 8ban lakni, kicsit megállt az idő, de legalább nem olyan rohanó, kocsi nélkül teljesen élhető, kocsival menj vidékre lakni.
2019. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan a felsorolásod, mintha a libamájat hasonlítanád össze a zsíros kenyérrel.

Lipótvárosban 1 millió/nm -nél kezdődnek az árak, persze hogy jobb környék mint a Józsefváros...

2019. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kerületen belül is teljesen más lehet, Józsefvárosban is ott a Palotanegyed és a klasszikus "nyócker"...

Én zuglói vagyok, 25+ éve, laktam kerületen belül több részen. Akár egy utcányi rész is ég és föld, pl a Stefánia környékén a régi gazdag nagypolgári lakások a tetőn medencével akár, egy utcával odébb (sőt, ugyanazon utcának a másik vége) meg lepratelep hajléktalanokkal. Kicsit odébb meg megint más, panelrengeteg, ha meg még tovább mész, csendes kertváros. És nem arról van szó hogy olyan hatalmas lenne a kerület.

2019. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a bulinegyed szívében lakom születésem óta, azaz több mint 50 éve.

Imádok ott élni, nekem nem zajos, mert magasan lakom és jól alszom. Ez a város szíve, érdekes, mozgalmas és színes, de főleg kényelmes, mert minden karnyújtásnyira van. 5 perc sétára orvos, gyógyszertár, millió bolt, színház, mozi, éttermek, kerthelyiségek. A közbiztonsággal sincs baj, a házak zárva, az utcán kamerák és fokozott rendőri jelenlét.

2019. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!