Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a borzalmas pokoli hőségben hogy élhető legyen a lakás, ha nincs klíma?

Figyelt kérdés

Egész egyszerűen komoly halálfélelmem van már egy ideje, még csak június vége de olyan elképesztő elviselhetetlen hőség van mint még soha. Éjszaka sem megy a hőmérséklet 25 alá kint, napközben meg 37-38 fok, ráadásul egész évben most a leghosszabbak a nappalok. A szobámban éjszaka sem tudom levinni a hőmérsékletet 26 alá, nappal meg hiába redőny le, ventilátor be stb, minimum 27 fok de a napokban már inkább 28. Egész nap csak kóválygok, se erőm se kedvem semmihez, szinte fulladok meg a melegtől, megiszok 20 liter vizet kb. egy nap... Ez így téboly, ha az egész nyár ilyen lesz én szerintem kórházban kötök ki minimum, ezt így nem lehet bírni...

Szüleimmel lakom, anyám nem engedi a klímát beszerelni, pedig mondtam hogy állom a költségeit, de szerinte az káros az egészségre meg ilyesmi szóval bármennyire is epekedek utána azt nem lehet.

Vannak olyan tippek amikkel akár csak pár tizedet is hűthető a szoba ezekben a pokoli hónapokban? Ti mit csináltok hogy kibírjátok ezt a borzalmat? (Ventilátor nem hűt semmit csak felkavarja a meleget, utána még rosszabb mint előtte.)



2019. jún. 27. 23:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

"Ja, és ventilátor elé előzőleg fagyasztóban lehűtött (megfagyott) vízzel teli palackokat tegyél."

Ha a fagyasztó a pincében van, vagy a folyosón [szóval kívül van a lakáson], akkor oké a dolog. Ha a fagyasztó a lakásban van, a hő a lakásban marad, a fagyó környezetében lesz még melegebb.

2019. jún. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
13%

Hisztis kisgyerek. Nálunk tegnap több mint 30 fok volt a lakásban.

Mondjuk menj dolgozni, akkor nem kell elviselned.

2019. jún. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy próbálok küzdeni, hogy kimozdulok a lakásból.


Kint is baromi meleg van, de természetben túrázás, kirándulás közben, mozgó levegőben elviselhetőbbnek érzem a 30+ fokot, mint lakásban ülve a 28-at. Biciklizés is jó. Plusz időnként megállok lefürdeni közkutaknál az igazi megváltás.

2019. jún. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem hinném, hogy 26-28 foknak vészesnek kellene lennie. Nálunk is kb. ennyi van mostanában, van ventillátorunk, de klímánk nincs. Korában laktam panelban, ott 38 fok is előfordult, ráadásul otthonról dolgoztam. Egy szál alsógatyában ültem, folyamatosan vizeztem a hajamat, naponta többször fürödtem.
2019. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
76%

Mindenhol le van írva, hogy nappal sötétíteni kell és zárva tartani az ablakokat!

Ehhez képest azt látni, hogy mindenhol nyitva vannak az ablakok és a redőny se feltétlen van leengedve.


Déli házban lakom, nem süt be a nap, mert pont délben jár magasan. Ettől még a házat tűzi a nap és a redőny is számítana...

A házunkban alig 1-2 lakásban van leegendve a redőny és az én lakásomon kívül mindenhol tárva-nyitva. Akkor is, ha nincsenek otthon!

Ha kint 35 fok van, az a 35 fok be fog menni a nyitott ablakon és jóval nehezebb lehűteni!

2019. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Napközben minden zárva, az ablakok körbetömve a hosszúkás szigetelő párnával, amit általában inkább télen használnak az emberek. Néha elindítom a ventit, elé vagy mögé pakolok valami hidegvizes palackot, vagy hasonlót.

Este 6-7 körül minden ablak kinyit, a ház összes ventilátora megy 1-1 ablakpárkányba, hogy a kinti hideget befújják.

Tök jó idő van a lakásban, pedig klíma nélküli tetőtér.

2019. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!