Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha kapok építkezésnél bírságot...

Ha kapok építkezésnél bírságot, arról miért kell a közvetlen szomszédot értesíteni?

Figyelt kérdés
Valaki tudja ezt milyen törvény írja elő? Úgy gondolom ehhez végképp semmi köze, és sérti a jogaimat ha leírják,hogy miért és mennyire büntetnek.
2019. szept. 24. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom a szomszéd nyomott fel, akkor kiértesítik, mi lett a bejelentése vége.
2019. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nyomott fel a közvetlen, egy messzebbi szomszéd jelentett de neki megírták hogy nem jogos a bejelentése,a továbbiakban nincs köze az építkezéshez.Igazából mindenről tájékoztatják a közvetlent.Nem is értem.
2019. szept. 24. 11:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mert ilyenkor eljárás indul és a rendelet szerint levelet/értesítést küldenek az összes szomszédnak hogy ekkor és ott lesz a bejárás, részt vehetnek rajta, de nem kötelező. A jegyzőkönyvben az ő észrevételeit is leírják.
2019. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezeken már túl vagyunk,nem vett részt rajta akkor egyik sem. Én nem írtam le pontosan,elnézést. Szóval most jelenleg ott tartunk,hogy rendben van minden de egy bírság fog jönni (nem végleges határozat még) de azt,hogy megbüntetnek és mennyire ez miért tartozik másra? Borzasztó megalázó főleg,hogy nem a mi hibánk,tovább is fogjuk hárítani mert a kivitelező tévedett amit el is ismertek,de ugye az építtető neve fog szerepelni az értesítőn.
2019. szept. 24. 12:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden èpítèsügyben èrintettek a közvetlen szomszèdok, rájuk is hatással van az èpítkezès. Joguk van tudni mi törtènik.
2019. szept. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz,de nincs joguk mindenhez. Pl összeghez pláne. Ők építettek teraszt tavaly de be sem jelentették,ergo én így pl nem is tudtam róla hivatalosan,mert senki sem értesített ugyebár. De lehet ők csinálták jól,mi szabályosan akartuk,mégis megszívtuk és lassan már a bugyi méretemet is megküldik nekik. Igazából ezt az érti csak meg aki szintén járt így önhibáján kívül.
2019. szept. 25. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!