Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri ablakokat cserélni...

Megéri ablakokat cserélni építkezésnél vagy nem? Magy. Lentebb.

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, és mindenhol régi pici ablakok vannak. Ezért kicseréltetjük a fürdőben és a konyhában is. A gond a szobákkal van. Két 20 nm2-es szobáról van szó, utcafronton nyugati fekvésű.


Az a gondom, hogy egyetlen ablak van egy szobára,és nagyon sötétnek találom. Kb. 1 hónap múlva kezdődnének a munkálatok, és szerintem a legpraktikusabb az lenne, ha most betennénk az egy ablak helyett kettőt, vagy egy nagyobbat, mindkét szobába, mert úgyis a falat le kell kaparni, laminált padlót fogunk venni, ott lesz a kőműves, festő, villanyszerelő, vizes stb. Tehát világosabb is lenne mindkét szoba, mert hiába süt a nap, engem olyan nyomasztó érzés fog el a sötét szobákban.


Itt, ahonnan elköltözünk egy szobára 2 hatalmas ablak van, északi fekvésű, mégis világos van. Ezt szoktam meg. Ott majd égnie kell a villanynak, ha olvasni akarok délelőtt, olyan sötét van. Plusz új ablak lenne, tehát hőszigetelés szempontjából is fontos lenne. De a családtagjaim nem akarják, pedig nem ők élnének ott. Azt mondják, majd ha valamikor sok pénzem lesz. De csak nem kerülne 1 millióba a két ablak cseréje vagy igen? Plusz a kosz meg a por! Nem most kellene megcsinálni, építkezéskor? Várjak fél-egy évet, aztán kezdjünk neki megint, miután kész az álmennyezet, a falak és a padló?

Nő vagyok, nincs segítségem, tehát én nem tudok besegíteni a vakolásba meg egyéb munkába.


Összegezve, mekkora kiadás lenne és mekkora kosszal járna két ablak cseréje, úgy hogy egy nagyobb ablak kerülne a kicsi helyére, tehát bontani kéne a falat? A kőművesnek megpendítettem, de a többiek már akkor lebeszéltek róla, holott nem ők fognak ott élni.


2018. ápr. 11. 00:41
 1/5 A kérdező kommentje:

kimaradt egy szó:


mert hiába süt a nap az utca túloldalán, engem olyan nyomasztó érzés fog el a sötét szobákban.

2018. ápr. 11. 00:43
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen logikus most cserélni hamár úgyis felújítás van. Ha telik rá most csináld meg. Semmi logika nincs abban hogy azt tanácsolják hogy késöbbre tedd. Megint szétverni mindent újra? Nyilván ugyan olyan ablakot nem kapsz mint ami van. Az lenne logikus így ha a régit is kiveszed és egy nagyot tetetsz be. Én biztos így tennék. A régi ablakok maj jók lesznek később mellék épületre mondjuk.
2018. ápr. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Az izém sem csináltatná félév múlva.Most a leg egyszerűbb.Mikor minden készen van megint szétverni a homlokzatot és megint helyreállítani,porolni,sittelni?

Ha megvan rá a keret én biztosan most csináltatnám,nem azon görcsölnék,hogy félév múlva kezdhetem az ablakokat.

Ha most kezded ,akkor sokkal kevesebb a + munka,mint ahogy majd később lesz.

Így a kőművesekkel is lehet talán egy picit alkudni talán,mert nem kell újból felvonulniuk és megint mindent helyreállítani.

2018. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Nálunk most volt ablakcsere, jobb féle minőség (Kömmerling), 3 m x 1,5 m (4,5 nm). 300 000 Ft és ebben benne volt 2 sima redőny + 1 szúnyogálós redőny. Négyzetmétere 70 e Ft kb mindenestől.


De szerintem is jobb lenne most mert fél nap mire kipakoljátok a szobát +ez meg az. Másik szerintem is nyomasztó. Én megszoktam a panelt és itt az egész frontoldal végig ablakos, panorámás, nekem az átlag kertes sötét és zárt.

2018. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
Nálunk ez az említett panel most gondold el nekem is milyen ha kevés az ablak, itt a nagyszoba frontoldalán 3 méter hosszon van ablak! Pedig ez nem óriási szoba. Az erkélyes is ilyen full ablakos hiába kicsi szoba. Őszintén szólva szerintem bármennyi ablak csak minél több legyen :) A gazdagéknál se véletlen az a sok üvegfal, biztos ismerjük. Az építkezés a legjobb alkalom. Összesen 1 vagy 2 nap lesz ez a része nektek, fel sem tűnik.
2018. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!