Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi ház, régi kémény. Begyújt...

Régi ház, régi kémény. Begyújthatok?

Figyelt kérdés
Vettem egy régi vályogházat, ráadásul nádtetőst. Az elmúlt 5 évben nem lakták. Arról nem tájékoztattak, hogy a kéményeket használaton kívül helyezték. Szikrafogó nincs még rajtuk és bélelve sincsenek. Viszont kicsit megcsúsztunk és november közepe van. Szerintetek begyújthatok? Számíthatok büntetésre ha begyújtok?

2019. nov. 13. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nádtetős?! Isten ments, amíg nem látta valaki hozzáértő!
2019. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Én nem a büntetéstől félnék,hanem attól hogy kigyullad a tető.
2019. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nézz bele tükörrel, vagy gyújts meg a kéményajtóban egy darab papírt és ellenőrizd a huzatot, hogy nincs-e eldugulva. Szikrafogó nem egy nagy tétel, azt te is fel tudod tenni. De mielőbb nézesd meg, az a legbiztosabb.
2019. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van huzat, ki lehet látni a lyukakon. A felső pár sort újra raktuk és a tetőn kívüli rész + a padláson levő rész be van vakolva. Ki akartam hívni a kéményseprőt hogy kormolja ki és ekkor hivtak, kiderült hogy használaton kívül helyezték 3 éve. Szikrafogó 60ezer a 2 kéményre de amúgy is venni akartam. Csak lehet hogy bélelni is kell az meg 500 körül van kb \ kémény ha jól tudom?!
2019. nov. 13. 17:16
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Társasházban kötelező és ingyenes a kéményvizsgálat évente, családi házban és konkrétan ebben a házban nem tudom, hogy van. a tulaj mit mond? Kellene a kémény előélete, hivatalos papír róla a legutolsó ellenőrzéskor. Még a vételár meghatározásához is kellett volna ez!

Hívd fel reggel a tulajt és a kéményseprőket!

Addig ne gyújts be!

2019. nov. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a tulaj vagy 3 hónapja. Az előtt 5 évig nem lakták és 3 éve használaton kívül lett helyezve, de nincs lezárva. Talán nem tudtak bejutni a kéményseprők és beirták használaton kívülinek?! Felhivtam a kéményseprőket ők tájékoztattak a használaton kívüliségről. Most majd egy helyi kéményseprő fog hívni valalmikor...
2019. nov. 14. 09:22
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Ez az az eset, amikor nem kellene házilag kísérletezni, sem a "gyakori.hu"-n kérdezősködni, hanem követni a hivatalos utat.

Számomra ez tűnik az egyetlen járható megoldásnak.

2019. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ellenőrzik a kéményeket egy pár éve, ha úgy gondolod hívod őket, ha úgy gondolod nem hívod őket, így működik, ha hívod, ingyenes a takarítás. Vidéken nagyon sokan takarítják saját maguk a kéményeiket, s az a helyzet, hogy sokkal jobban és alaposabban, mint korábban a kéményseprők (azok rendszerint csak pénzért jöttek, kicsit beletutykoltak, azt' ennyi, a korom fele benn maradt), ezért is takarítják sokan maguknak, valószínűleg ennek nyomán született az a döntés, hogy feleslegesen nem járják körbe a kéményseprők az egész országot, hogy kellek-e vagy sem, hanem ha kellek, akkor szóljál alapon működik!


Faluban, kisvárosban, családiházas környezetben nem fognak megbüntetni azért, mert begyújtottál úgy, hogy a kémény használaton kívüli, ettől az egytől nem kell tartanod! A kutya nem nézi! Én is mástól tartanék, de csak azért, mert ehhez aztán semmi közöm nincs, nem tudnám eldönteni, hogy ez így mennyire kockázatos.

Ugyan csak feltételezés, de logikusan egy használaton kívül helyezett falazott, béleletlen kémény, mivel nem felel meg a követelményeknek, így használatba helyezni e formában már nem fogod tudni, az kvázi egyenlő azzal, mint egy újonnan épített kémény használatba helyezése, így én is úgy gondolom, hogy bélelned kell majd vagy újat építeni, de nem tartom kizártnak, hogy anyagilag jobban jártál volna, ha veszel egy kéményt és ezt pedig elbontod. Bélelt lenne, szigetelt lenne, kondenzvíz elvezetés lenne stb. stb. Montel viszonylag olcsó és jó kéményeket gyárt.

2019. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!


Legfőképp 8-asnak! Igazad volt mindenben. A kéményseprő is hasonló dolgokat mondott.


És köszönöm a tippet valószínűleg jövőre szerelt kéményt veszek.

2019. nov. 30. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!