Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mindenképp szükséges kondenzác...

Mindenképp szükséges kondenzációs gázkazán kialakíttatása új építésű épületekben, v. lehet még cserepkályhát helyette kialakíttatni és továbbra is fával tüzelni? Tanyáról lenne szó a jövőben, nem városi, pláne nem nagyvárosi ingatlan fával fűtéséről.

Figyelt kérdés

2021. szept. 19. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, de társasházban már csak megújuló energiás lakást lehet építeni.


Amit kérdezel, ahhoz kémény kell, tehát a kéményseprők, kéményesek tudják majd megmondani, most még lehet-e ilyet.

2021. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért (is) kérdeztem ezt, mert akkor így idővel a cserépkályhások is szögre akaszthatják a mesterségüket... Ha ezt a tiltást minden egyes fával történő fűtési megoldásra kiterjesztik.

Nem beszélve arról, hogy aki átélte, tapasztalta egy kandalló, vagy egy cserépkályha hangulatát és legfőképp melegségét, annak borzasztó érvágás lesz, ha még ezeket IS betiltják! Tanyákon, kis falvakban, távol a városoktól ezt nagyon nem kellene.

2021. szept. 19. 22:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fával is fűteni, ha gázzal akarsz, azon belül lehet már csak a kondenzációs kazánt választani.
2021. szept. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

"Azért (is) kérdeztem ezt, mert akkor így idővel a cserépkályhások is szögre akaszthatják a mesterségüket..."

Igen, ahogy ez már millió másik mesterséggel megtörtént.


"Nem beszélve arról, hogy aki átélte, tapasztalta egy kandalló, vagy egy cserépkályha hangulatát és legfőképp melegségét,"

Milyen melegségre gondolsz? A központi fűtés nálunk ugyanúgy 23 fokot csinál mint a cserépkályhánk régen, csak ez másnap reggelre is pontosan ennyi marad.

Kezdem azt érezni, hogy itt egy régenmindenjobbvolt boomerrel van dolgunk.

2021. szept. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
És hol tárolod az egész télre szükséges fát?
2021. szept. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#5 Tanyán csak van hely
2021. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Négyeske ne trollkodj. Ráadásul egyetlen egy dolgot emeltem ki a te millió "régebbijeid" közül - azt az egyet is okkal.

Téves feltételezésekbe bocsátkozol.

2021. szept. 20. 12:53
 8/11 A kérdező kommentje:

Hármas, ezt kérlek megerősítenéd?


"Lehet fával is fűteni."


Biztosan lehet még mindig olyan épületeket építeni, melyekben a kondenzációs gázkazán mellett cserépkályhákat (kéményekkel) is kialakíthatnak a mesterek?

2021. szept. 20. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Biztos hogy lehet olyat épiteni.

A kandallók , cserépkályhák mind így működnek.

2021. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Van az a 2020-as szabályozás miszerint (legalábbis én így tudom) már nem lehet... Ezért kérdeztem rá.
2021. szept. 23. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!