Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Akinek van kerti medencéje,...

Akinek van kerti medencéje, hová folyatjátok el a medence vizét?

Figyelt kérdés
Egy 4x5-ös átmérőjű, 1,2 m mély medence feltöltéséhez elég sok víz kell. Ha leengedi az ember télire, hová lehet kivezetni a klórral kezelt, sok vizet?

2021. okt. 1. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
A klór elöbb utobb eltünik, így lényegében a kertedre is kivezetheted.
2021. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na jó, de hogy? Csövön keresztül, a föld alatt vagy, hogy lehet ezt megoldani?
2021. okt. 1. 11:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Amíg volt, mindig a földre vezettem ki. Emlékeim szerint a szennyvíz szivattyúval, amikor meg már olyan kevés volt, hogy a szivattyú nem bírta felszívni, akkor locsolócsővel közlekedő edény alapján a csövet megszívva és a kifolyó végét természetesen a medencénél alacsonyabb pozicióba téve.
2021. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Majatom ***** válasza:
56%
Attól függ, hogy most milyen medencéről beszélünk. Egy sima, felállítható (fémvázas, merevfalú, stb.) medencének van leeresztője, arra egy slagot tesz az ember, és kész. Egy földbe süllyesztett, épített medencénél pedig az esetek többségében benne hagyják télre is a vizet, van olyan medencetest, amiből nem is szabad kiengedni, mert akkor szétfagy. Ha meg mégis valamiért le kell engedni, akkor ez ki van építve.
2021. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

" 4x5-ös átmérőjű"


Tudod te mit jelent az átmérő?

2021. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
#5 Aki akarta megértette a lényeget...
2021. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkora vízmennyiséget én inkább már téliesítenék.
2021. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#2: Beleteszel egy búvárszivattyút és mehet ki a szennyvízbe is. Esővizet tilos belevezetni, de a medence vizét tudtommal nem.
2021. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én beleteszek egy slagot. Szerencsére lejt egy kicsit a kert és gravitációsan ki tudom üríteni. 2 nap alatt szépen lecsorog a fél colos slagon a kert végébe.
2021. okt. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg fogsz lepődni, de a lefolyóba.
2021. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!