Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nyitott rendszerű fűtés bővítése?

Nyitott rendszerű fűtés bővítése?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy nyitott rendszerű gravitációs fűtésünk ami tökéletesen működik is viszont a régi melléképületből lakrész lett kialakítva még pár évvel ezelőtt aminek a fűtését egy kandallóval oldottunk meg viszont most jó lenne bővíteni a rendszert, hogy ne kelljen 2 helyen tüzelnünk csak a kazánban.


A kazán elmenője egy "2" cső amiről van egy leágazás ami egy régi fég gázkazánba csatlakozik viszont már nem működik, nincs használatban.

Arra gondoltam, hogy a gázkazánt leszerelném és az előremenőjéből és visszatérőjéből 1-1 T idommal elcsöveznék az új lakrészbe ahol felszerelek 2 radiátort, természetesen a visszatérőn van egy groundfos keringető szivattyú is ami elkeringetné nekem a vizet abba a 2db radiátorba.


Kérdés az lenne, hogy ez így egyszerűen kivitelezhető ahogy elgondoltam?


A keringető szivattyúnak nem kell egy bizonyos nyomás amiben tud dolgozni? Teljesen nyitott rendszerű a fűtés.


Még nem dolgoztam radiátoros fűtéssel csak padlófűtést csináltam és azt is zárt rendszerben.


Valamint ha kivitelezhető akkor a "gerinc" csövet hányas csővel érdemes vinni? 26-os csőre gondoltam, radiátornak elég leágazni 20-as csővel vagy esetleg 16-os?


Elég sok fát megspórolna nekünk ez az akció ami most kiemelt szerepet is kap a rezsiárak változása miatt.



2022. aug. 2. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Működhet, de a rendszer beszabályzása nagy munka. Az hogy milyen átmérőjű csővel dolgozol, az függ a radiátor nagyságától (hőleadó képességétől). Az a jó, ha gerincvezeték belső keresztmetszete azonos a két leágazó vezeték minimálisan szükséges belső keresztmetszetének az összegével. De természetesen nagyobbak lehetnek, meg szabvány átmérők vannak. Ha ötrétegű csővel dolgozol, a csatlakozó elemek belső átmérője dominál. Keringtetővel nem lesz gond, de lehetőleg olyat vegyél amiben van sönt ág. Én látatlanban a gerincnek 20, a leágnak 18-as csövet tennék. de ha nem hajt a spórolás kényszere, léphetsz egy mérettel feljebb. Ha nem tudod beszabályozni a rendszert, akkor át lehet pakolni a szivattyút a kazán főágába. Sikeres munkát kívánok!
2022. aug. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, első fűtés rendszerem volt. Már elkészűlt. 26 a gerint és 16 a leágazás a radiátorokhoz. Csőtermosztát kapcsolja a szivattyút, ki lett próbálva minden tökéletesen működik.
2022. szept. 6. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok, de ne feledd a beszabályzás még hátra van. Azt csak akkor tudod megcsinálni ha fűtési szezon van.
2022. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen az még hátra van.
2022. szept. 8. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!