Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kutyáim szöknek a szomszédho...

A kutyáim szöknek a szomszédhoz éjszaka , a szomszéd szerint a miénk a kerítés és nekem kell ezt megcsináltatni . Valóban így van ?

Figyelt kérdés

Én utána néztem a jogszabályoknak és eddig én nem vettem észre hogy szöknek a kutyák, mert mindig itthon vannak. Szomszéd napok óta a kerítésem előtt vár, okoskodik, hogy a kutyáim átmennek éjszaka hozzá . Németjuhásza van ami meg van kötve este, be van kamerázva az udvar. Ő nem alszik, ugatnak a kutyák ( én nem hallok este semmit érdekes módon )


Én úgy tudom hogy a jobb oldali kerítés az enyém ,ez meg is van csinálva. Ő azt állítja, hogy a bal oldali az enyém és az én kötelességem azt a részt megcsinálni ha az utcáról nézzük.

Ma össze vesztem vele. Nem akarja elfogadni az állítasom, a kutyáim nem fognak láncon élni. Fel akar jelenteni hogy éjszaka szét túrják a kertjét.


En azt tudom hogy a gazda kötelessége telken belül tartani a kutyát , de a szomszéd felét nem kötelességem lebetonozni és megcsináltatni. Ásnak, másznak, rágnak, kibontják a régi sima egyszerű drót kerítést.


Tehetetlen vagyok és elkeseredett mert nem tudom mi tévő lehetnék. Ha este megkötöm, bezárom őket akkor azért ugatnak , akkor az a baja a szomszédnak.


A kutyák egyébként angyalok előttem. Rendszeres visszük őket sétálni, kocsival , sokat túrázunk, tehát az sincs hogy ingerszegény lenne az életük.

Két közeoes termetű kutyáról van szó. Az egyik kölyök, elvileg éjszaka mikor szomszéd kiment megtámadta...akkor gurult el a gyógyszerem ,mert amúgy félős.

Azzal fenyegetőzik neki engedi a nagy kutyáját az én két közepes kutyámnak ha nem kezdek valamit velük.


Segítsetek kérlek .....

28/L


2022. nov. 25. 15:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%
Rossz szomszédság török átok, tipikus Magyarországi helyzet, pl. a kérdező a bunkó és még neki áll feljebb.
2022. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%
Ráadásul azt hiszi, hogy minden felelősség alól mentesíti az, hogy nőből van.
2022. nov. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
43%

Jogilag a kerités azé,akinek a birtokán van.

A kutyáid átszökését neked kell megakadályozni.A szomszédnak viszont nincs joga a kutyákban kárt tenni,ilyenért manapság kemény büntetés van,még akkor is ha elvileg neki lenne igaza .

2022. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
51%

"kutyáim szöknek a szomszédhoz éjszaka"

Kérdező kötelessége megakadályozni, hogy áttudjanak menni!


De ha van általános rendelet a kerítés létesítésre vonatkozóan. Másolja be valaki az elérhetőség linkjét.


Én azt gondolom, hogy akár 3 szál kifeszített dróthuzal is funkcionálhat szabályosan kerítésként... Szomszédok között főleg.

2022. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Mekkora parasztok vagytok :D
2022. nov. 25. 18:40
 16/26 A kérdező kommentje:

Na mind1 az építő jellegű válaszokat köszönöm ! Elnézést a prasztozásért csak felhúztam magam .

Arra jutottunk építünk kutyakennelt nekik és téliesítjük, sajnos más megoldást nem látok és bizonyos szempontból igaza van a szomszédnak is még ha övé is a rész. Szigetelt kutyaház, szalma , van egy mellek épületünk ami három negyede zárt .


Ivartalan amúgy mind a két kutya, de a szomszéd oldalán nem akarunk betonozni, így lehet tényleg a kennel lesz a megoldás éjszakára és estére .

2022. nov. 25. 18:48
 17/26 anonim ***** válasza:
76%
Mekkora egy parasztasszony vagy.
2022. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%

Mi vagyunk a parasztok? Na az ilyen szomszedtol, mint te vagy, mentsen meg az eg.


🤡🤡🤡

2022. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%

" bizonyos szempontból igaza van a szomszédnak "


Minden szempontból. És vigyél neki egy üveg bort hogy eddig eltűrte a baromságaidat.

2022. nov. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Tavaj nyáron a szüleim mellé költöztek új szomszédok. Régen még az volt hogy szemből nézve a baloldali a szomszédé. Na régen is én csinàltam meg a kerítést a szomszéd helyett mert az előző szomszéd àtjàrt éjjel dézsmàlni a kertet. Erre idejöttek az új lakók két kutyàval és mondjàk szüleimnek hogy az azóta itt ott rozoga kerítést csinàljuk meg mert àtmennek a kutyák. Épp ott voltam mondom lehet nem ez màr a törvény de de régen úgy volt hogy ez a maguk dolga. Nagy ofával nekiálltak hogy ez pont fordîtva van . Kis vita volt. Majd mondtam szüleimnek hagyják megoldom. Volt egy szakasz ami rossz volt. Megcsinàltam. A franc se fog ilyen idiótákkal vitatkozni. Neki van kutyája és még én javatsam a kerítést. Milyen pofàtlan emberek vannak.
2022. nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!