Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kutyáim szöknek a szomszédho...

A kutyáim szöknek a szomszédhoz éjszaka , a szomszéd szerint a miénk a kerítés és nekem kell ezt megcsináltatni . Valóban így van ?

Figyelt kérdés

Én utána néztem a jogszabályoknak és eddig én nem vettem észre hogy szöknek a kutyák, mert mindig itthon vannak. Szomszéd napok óta a kerítésem előtt vár, okoskodik, hogy a kutyáim átmennek éjszaka hozzá . Németjuhásza van ami meg van kötve este, be van kamerázva az udvar. Ő nem alszik, ugatnak a kutyák ( én nem hallok este semmit érdekes módon )


Én úgy tudom hogy a jobb oldali kerítés az enyém ,ez meg is van csinálva. Ő azt állítja, hogy a bal oldali az enyém és az én kötelességem azt a részt megcsinálni ha az utcáról nézzük.

Ma össze vesztem vele. Nem akarja elfogadni az állítasom, a kutyáim nem fognak láncon élni. Fel akar jelenteni hogy éjszaka szét túrják a kertjét.


En azt tudom hogy a gazda kötelessége telken belül tartani a kutyát , de a szomszéd felét nem kötelességem lebetonozni és megcsináltatni. Ásnak, másznak, rágnak, kibontják a régi sima egyszerű drót kerítést.


Tehetetlen vagyok és elkeseredett mert nem tudom mi tévő lehetnék. Ha este megkötöm, bezárom őket akkor azért ugatnak , akkor az a baja a szomszédnak.


A kutyák egyébként angyalok előttem. Rendszeres visszük őket sétálni, kocsival , sokat túrázunk, tehát az sincs hogy ingerszegény lenne az életük.

Két közeoes termetű kutyáról van szó. Az egyik kölyök, elvileg éjszaka mikor szomszéd kiment megtámadta...akkor gurult el a gyógyszerem ,mert amúgy félős.

Azzal fenyegetőzik neki engedi a nagy kutyáját az én két közepes kutyámnak ha nem kezdek valamit velük.


Segítsetek kérlek .....

28/L


2022. nov. 25. 15:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
88%

Most milyen segítséget vársz?


A te kutyád, köteles vagy megoldani, hogy teljen belül maradjanak.


én alapvetően szeretem az állatokat, de a saját nyugalmamat azért csak előbbre valónak tartom a szomszéd kutyájánál. Ha hozzám átjönne akkor menne a sintérhez.

2022. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk számomra mindig érdekesek az ilyen emberek akik azt mondják, hogy inkább építenek kutyakennelt csak hát nehogy má' a szomszéd kerítését javítsák ingyen xD
2022. nov. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
80%

Amugy igen, egyszer jojjon at hozzam a szomszed kutya, kibaszom az utcara, aztan hivom a sintert, hogy itt koborol valami kutya, vigye el.

En nem vagyok ennyire turelmes ember, en direkt nem tartok kutyat, mert nem fer bele az idombe es nem is akarok. Nyilvan akkor turom, ha a szomszede atjarkal, persze 😂😂


Es meg ez a szerencsesebb eset, vannak, akik mergeznek is.

Szoval a kerdezonek oltari nagy mazlija van a szomszeddal eddig.

2022. nov. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, egy kicsit el vagy tévedve. Már nincs olyan, hogy valakinek a kerítése, jobboldal-baloldal, ezt a jogszabályt évekkel ezelőtt eltörölték országosan.


A kerítés most azé, aki megépíti a saját telkén, bármelyik oldalon. De senki nem is köteles kerítést építeni, ha nem akar, amíg a többi jogszabályt betartja, pl. az állat portán belül tartása.


Persze, feltételezhető, hogy az általad említett már létező kerítés a szomszéd telkére, telekhatárára esik, azaz valóban, az övé, de ő ezt továbbra sem köteles bármilyen módon átalakítani a te kutyáid miatt. Az ugyanis a te dolgod, hogy valamiképp a telkeden belül tartsd őket, akár úgy, hogy húzol egy saját kerítést a szomszédé mellé a saját telkeden.


A szomszéd holnap azt is mondhatja, hogy lebontja a kerítést, akkor is neked kell megoldanod, hogy az ő telkére ne menjenek át a kutyáid.


Ergo, te vagy itt az egyetlen paraszt, aki nem érti meg, hogy saját dolga a kutyáit bent tartani, nem a szomszédé, nem a postásé, nem a közjegyzőé. Mondjuk a szomszédod elég türelmes volt eddig, én a többedik alkalom után nyitottam volna a kaput, hogy menjenek a kutyák, amerre látnak vagy igen, befogattam volna őket a sintérrel.


Te most azt kockáztatod, hogy el fogják vitetni a kutyáid, ha felveszi, hogy rendszeresen nála vannak éjszaka, és még büntetést is fizethetsz.

2022. nov. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Húzzál ki villanypásztort. kb 1 hét alatt megtanulják a kutyák, hogy nem szabad a kerítéshez közel menni. Utána lekapcsolod. Ha rájönnek, hogy nem ráz, megismétled a műveletet.

30-60000 ft közötti tétel, de használt cuccokkal még olcsóbban megoldható.

2022. nov. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
50%

Kár, hogy az önzetlen segíteni akarás kiveszett az emberek nagy részéből.

Az, hogy nem vetted észre attól még igaza lehet a szomszédnak, gondolom még meg is mutatta volna a felvételt, amin remélhetőleg tényleg csak a saját portája van és nem a szomszédé is, ami tilos.

A legjobb megoldás az lett volna ha közösen megcsináljátok meg a kerítést, és akkor közös lesz, mivel ez már esélytelen, így vagy a saját portádon csinálsz egy saját kerítést(persze ehhez pontosan tudni kell, hogy hol van a telekhatár), vagy megoldod másképpen, hogy ne menjenek át.

Esetleg megoldás lehet, hogy kutyáknak van elektromos "kerítés" nyakörvvel, amivel távol lehet tartani a kerítéstől, vagy más területtől.

2022. nov. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!