Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy mennyi lesz 2023-ban felépíteni egy 150 nm²-es átlagos családi házat?

Figyelt kérdés
A telekárat ne számítsuk bele, illetve nem luxusház az alap, amit nézünk.

2023. jan. 1. 10:25
A kérdező szavazást indított:
20-30 millió
30-40 millió
10 szavazat
1 2 3
 1/23 Revolúcióbiológus ***** válasza:
86%
Elég optimista vagy ezzel a két lehetőséggel, a nyersanyagár talán belefér a nagyobbik keretbe. Én 55-65 milliót mondanék egy jó építésvezetővel akinek hála nem kell leállni meg nem húzódnak el folyamatok hanem minden megy simán elsőre.
2023. jan. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%

"minden megy simán elsőre."

:D

Ha valaki csak másodjára tudja megcsinálni ott gebasz van. Vagy ő a buta vagy aki fizet neki :D

De ha felvételezzük, hogy olvasni nem is, de youtube ot tudja használni, gyakoribb a bűnszervezetben elkövetett csalás

2023. jan. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Biztos vagyok benne, hogy 40 millió kevés lesz rá. Talán az előzőkben írt 65-ben megállhat, bár az se sok. Az meg hogy kinek mi az átlagos meg luxus az relatív. De 2023-ban nem 20 évvel korábbi műszaki megoldásokat kellene alkalmazni, az meg viszi a pénzt.
2023. jan. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem itt gyk n fingja nincs senkinek mennyi a cement, fa, szerszámok ára amivel rengeteg más megspórolható, csak benyögnek egy számot.

Itt még soha nem láttam olyat, hogy tételes ár, csak ödaböfögve egy szám meg az M betű :D

2023. jan. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

4!

Nincs kedvem tételes költségvetést csinálni.

Ha nagyon alap minőségben, egyszerű alaprajz, egyszerű kialakítás akkor az épület talán kijön 500ezer/M2.

De már inkább 600at mondanék.

Nem lehetetlen kihozni ennél olcsóbban (saját munkával aki tud ilyet), de ennek az árnak nem lesz a fele harmada!

2023. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
A 150 m2 már nem 1 átlagos családi ház.
2023. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Mi 2019-2020-ban építettünk 110 nm-eset, magunk szedtük össze az anyagot utána járva, mi hol éri meg legjobban, kihasználva az akciókat, és így jött ki 32 millióból. De a terasz pl. még nincs leburkolva, se lefedve, az is a hàz része ugyebár.


Azért szerintem egy 150 nm-es mostani árak mellett nagyon odafigyelni is minimum 50-55 millió, minimum. De tényleg sok mindennek szinte duplázódott az ára azóta, szóval szerintem keveset is mondok.

2023. jan. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Jah, nincs kedved :D

500ezer/m2 hogy jött ki?

A betonkeverőtől az ácson át a wc áráig mindent fejben tartasz? :D

Jah nem, te egy menő építési vállalkozó vagy aki napi 2 házat építtet és teslával jársz, és amíg önvezet a kocsi gyk zol :D

2023. jan. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos a kérdező egyáltalán nincsen képben, ha az általa indított szavazásnál egyáltalán még le merte írni a 20-30 milliós és 30-40 milliós elképzeléseit egy 150 m2-es házra, ami a még nem is ismert 2023-as építőipari árakon lesz majd megépítve és alaphangon is legalább félmillióba fog jönni m2-e, ha mindenből a legolcsóbbat veszi.

Erősen gyanítható, hogy -az óriási inflációt is figyelembe véve-, ezt az 500ezret sajnos jelentősen meg fogja haladni.


A kérdezőnek ezek fényében egyetlen tanácsom van, hogy nézzen felújítandó házakat és engedje el a 150 m2-t is.

(Mert 150 m2-t be sem fogja tudni fűteni, ha így áll anyagilag.)

2023. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Az 500/m2 szerkezetkész állapotra lesz elég max., onnan pedig még rengeteg költség van.
2023. jan. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!