Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Téli medenceépítéssel kapcsola...

Bnoemi77 kérdése:

Téli medenceépítéssel kapcsolatban kérdeznék. Érdemes hidegebb időben is belevágni, vagy jobb tavaszig várni? Olvastam egy cikket, ami mellete érvel, www.lanaconstruct.hu/medence-betonozasa-telen , de nem vagyok benne biztos.

Figyelt kérdés

2023. febr. 23. 12:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt írják, hogy -12 fokig mindennapos a betonozás az iparban ( [link] de nem vagyok benne biztos, hogy ha bejön egy hideg, nem reped-e meg.
2023. febr. 23. 12:58
 2/4 anonim válasza:
62%

A téli medenceépítésnek vannak előnyei, ezen kívül hátrányai is, emiatt érdemes átgondolni, hogy melyik időintervallum a legmegfelelőbb az Ön részére.


Az előnye a téli medenceépítésnek, hogy a téli időszakban a kertészek, továbbá az építők jellemzően kevésbé elfoglaltak, így az építési processzus feltételezhetően gyorsabb lesz, ezen kívül akár olcsóbb is lehet. Ezzel együtt ha készen van a medence tavaszra, abban az esetben rögtön élvezheti a tavasz, továbbá a nyár kellemes időjárását a saját medencéjében.


Azonban az építési processzus alkalmával a hideg időjárás lehet akadályozó faktor, hiszen a hideg, ezen kívül az eső káros hatással lehet a betonra, a fémekre, ezen kívül az egyéb építőanyagokra. A nedves időjárás szintén megnehezíti az építést, valamint hosszabb időt vehet igénybe.


Ha tavaszig vár, abban az esetben az előnye, hogy az időjárás feltételezhetően kedvezőbb lesz, ami megkönnyíti az építést. Tavasszal, ezen kívül nyáron jellemzően melegebb az időjárás, ami segít a medence vízének felmelegedésében is. Ezzel együtt a tavaszi, ezen kívül nyári hónapokban jellemzően könnyebb hozzájutni a kertészeti, valamint az építőanyagokhoz is.

2023. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Nekem tavaly ilyenkor betonozták az alapomat. +2000 ft ba került 1 m3 mixer beton, a hozzá adott plusz adalékok miatt.
2023. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A medencézés egy drága műfaj és nagyon el lehet szúrni, ha fagyott vagy felázott talajra kerül az a több tonnányi beton, mert a saját súlyától is megdőlhet és nem arra lesz a lejtése amerre tervezve lett.

Ha nem kap alul és körben hőszigetelést akkor csak hidegvizű medencéd lesz.

A betonháló is elengedhetetlen, hogy ne repedjen meg.

Amennyiben a teteje egy szintben lesz a talajjal, akkor inkább szemét és bogárgyűjtő lesz mint medence.


Én hőszigetelt beton alapra, formatervezett és készre legyártott műanyag vagy üvegszálasat javasolnék.

2023. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!