Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Készház vagy rendes tégla?

Készház vagy rendes tégla?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnek. Van egy telkem, melyre kb. 70-80nm alapterületű lakóházat szeretnék. A telek üdülőövezetben található. A helyi előírások a nyeregtetőben kimerülnek.

Szeretnék infót gyűjteni, hogy hosszútávon melyik lenne a legjobb.



2023. máj. 3. 11:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
27%

30 éve lakunk könnyűszerkezetes "készházban".

Semmiféle hátrányát nem látjuk, mivel a rezsink is szinte azonos a szomszédok agyonszigetelt téglaházaival.

Viszont rengeteg előnye van:

1. Jóval olcsóbb mint egy téglaház.

2. Hetek alatt beköltözhető.

3. Nem kell várni a szélhámos és mindenkit átverő és anyagilag lehúzó "mesteremberekre".

4. Az ára az pontosan annyi lesz a végén is mint amennyit eredetileg mondtak rá a kivitelezők!


Míg egy téglaház ára sokszor a beígért ár duplája lesz és az építkezés is évekig elhúzódhat, amíg mindent elcseszett szakmunkát a valódi szakik helyrehoznak majd.

És mint köztudott, rengeteg pénz, idegeskedés és gyakran válás lesz a vége egy építkezésnek.

2023. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
65%

Nem, mert:

-jelenleg drágább mint egy téglaház

-nincs hőmegtartó falazat (tégla)

-ha szétázik -> bontani kell

-ha az alap egy picit megsüllyed -> bontani kell

-páratechnikai szempontból sokkal kényesebb, ha nincs meg a légtömörség akkor garantáltan penész lesz

-fa szúk megtalálják 20-30 év múlva hiába van impregnálva -> bontani kell

-Nagy fakopáncs is szereti szétbarmolni a falazatot, nem egy ilyet láttam már

-Patkány átrágja a falat és járatok csinál benne

2023. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
77%
A téglaház értékállóbb, és jó kivitelezés mellett tartósabb is.
2023. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 mindentudó99 ***** válasza:
32%
#1 Ha meg eladnád nem kell a kutyának se. Csak nyomott àron. Egy tégla az tégla. Akárhányszor felújítható. 1000 év múlva is állna.
2023. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
32%

A válaszokból kiderül, hogy senki sem ért hozzá vagy lakott ilyenben, viszont a "jó magyaros irigység az itt is megmutatkozik a hozzászólásokból.

A gyíkos prolis rosszindulat.

2023. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
20%

Egyetlen értelmes válasz van, de a prolik lepontozzák.

Mentem!

2023. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
18%
Ismerősömék patkánnyal küzdenek, mindenhova berágták magukat a falba, hiába csinálják be ma falat, másnap kirágják. reggel szokásos látvány hogy patkány rohangál a konyhában.
2023. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
70%

Nekem fémvázas van, fa tető szerkezettel. Nem volt olcsóbb a téglánál, nem sokkal készült el hamarabb mint egy tégla, ~8 hónap volt.

Akkor melegszik fel nyáron, ha beengeded a meleget. Lehúzott redőnyökkel tartja a ház a hőmérsékletet. Télen könnyen fel lehet fűteni, és a padlófűtés miatt nem hűl le gyorsan... 74 m2 650 m3 gáz melegvízzel állandó 24°Con, azaz nincs piszkálva a termosztát.

Nem veszed észre a külömbséget, ha benne tartozkodsz, egy téglához viszonyítva. Nem penészedik! Csendes, 30 évig laktam tégla házban van mihez viszonyítani. Nem bántam meg.

Ulatrahangos rágcsáló riasztó van a padláson és 1 a lakásban, semmi rágcsáló.

2023. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
71%

Hosszútávon a tégla jobb, rövidtávon a készház is jó, hamar megvan, tervezhetőbb építési költségvetéssel.

Eladáskor a készház elég nagy hátrány.

Mindkét esetben jól beszophatod, ha rossz minőségben kivitelezték.

2023. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
100%
Én a tégla mellett vagyok.
2023. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!