Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Készház vagy rendes tégla?

Készház vagy rendes tégla?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnek. Van egy telkem, melyre kb. 70-80nm alapterületű lakóházat szeretnék. A telek üdülőövezetben található. A helyi előírások a nyeregtetőben kimerülnek.

Szeretnék infót gyűjteni, hogy hosszútávon melyik lenne a legjobb.



2023. máj. 3. 11:27
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
51%

Más szemszögből nézve, az átlag ember mit kezd a 100+ éves családi házzal, ha megvette?

Nézzétek csak meg a kertvárosi részeket és a falvakat. Az esetek nagyon nagy részében bontás lett a vége, a telkekre pedig 2-3 házat, vagy egy kissebb társasházat felhúztak.

Szóval mindenki gondolja csak végig a saját lakó övezetében mekkora arányban vannak 100+ házak.

Aztán azt se felejtsétek el, hogy 60-70 éve a kádár kocka fejlett techonlógiának számított építészetileg.

2023. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

#30

Nem a könnyűszerkezetes mellettt akartam érvelni ezzel.

Jó magam egyébként a Vályoghàzak híve vagyok, függetlenül attól, hogy rengeteg ember valami ördögi dolognak tartja.


Nem vagyok egy nagy környezetvédő sem, de részben az én fejemben is megfordul, hogy azért csak legyen visszaépíthető.


Az öröklése visszatérve pedig, engem valóban nem zavarna, ha nem örökölnék.

Ha életem csúcsidőszakában nem voltam képes megteremteni azt, ami “alapvető” dolognak kellene lennie, akkor meg se érdemlem, hogy hozzájussak egy ilyenhez.. nem vagyunk egyformák.. én szeretek megdolgozni azért, ami az enyém.

2023. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 mindentudó99 ***** válasza:
#32 Ez így jól hangzik szeretsz megdolgozni érte. En is megdolgoztam a sajátomért csak manapság ez már nem megy olyan könnyen. Legjobb példa erre hogy barátomèk 12 milláért vettek házat 5 éve most 46 ért árulják ugyanazt. És 40 miliós ajánlatot már kaptak. Szóval sokan örülnenek egy örökségnek mert sokkalta nehezebb saját ingatlanhoz jutni mint akár csak 10 éve.
2023. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

#33

Ebben egyetértünk. Én is végig néztem, ahogy itt 4-5 millióról 20-30 millióra emelkedtek az árak, de mivel nem tudok tenni ellene, elfogadom és ezek szerintem igyekszem alakítani az életemet.

Nehéz lesz, de nem várhatom tétlenül, hogy az ölembe hulljon.

2023. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 5 évben 2022-ig bezárólag, egy EU felmérés alapján 190%-os áremelkedés volt Magyarországon. A többi tagállam esetében pedig 150-160%. Ez eltérés egyértelműen a családtámogatásokra és a ft gyengülésére vezethető vissza.

pl:

volt főnököm 2018-ban 32 millióért építkezett 95 m2-es házat telkestől konyha bútorral, generálkivitelezővel.

+ 60%-al --> ~51 millió körül kéne lennie, melyből jelenleg 15 millió a telek

+ 90% --> ~61 millió,


Én 2018 ban 330000 körül kerestem átlagba, 2022-ben 700. Valószínűleg azon kisebbségbe tartozom, akiknek a fizetése %-os arányban nagyobb mértékben nőtt, mint amit az árak emelkedtek.

2023. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
22-es "Nekem Proép Technology kft " alappal együtt, kulcsra készen építenek?
2023. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
csak a festést nem ők csinálták, minden mást igen.
2023. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!