Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lakik valaki készházban?

Lakik valaki készházban?

Figyelt kérdés
Szeretnék építkezni és ez a készházas téma nagyon tetszik. Utána szeretnek jarni ennek és bele akarom ásni magam ebbe a témába. Most arra lennék kivancsi, hogy ki mennyire elégedett egy keszhazzal. Minden vélemény erdekel.

febr. 25. 19:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" Az én véleményem róla az, hogy a könnyűszerkezetes ház baromira jól szigetel, azaz télen sokkal kevesebb energiával kifűthető"

Ez attól függ, hogy milyen szerkezetkialakítást csinálnak. Nem egyszer láttam hogy kivül-belül egy pilinszka OSB lap, aztán ennyi. Na ez nem szigetel semmit...

Tehát könnyűszerkezetes ház esetén már előre ki kell gondolni hogy milyen szigetelés lesz milyen konstrukcióval. Mert csábító, hogy maga a fa váz szerkezet olcsó, de ma már a szigetelés drágább lehet mint a teljes vázszerkezet.

Érdekes megfontolásokat írsz amúgy, a tornácos megoldás kimondottan tetszik a déli oldalra. A parasztházak idejében is tudták már hogy ez lefojtja a fölös és forró napsugárzást. Nem is értem hogy az utóbbi évtizedek modern építészete hogyan mellőzhet egy ilyen praktikus kialakítást. Bár a tájolásra sem figyelnek, nyugatra tesznek böhöm nagy ablakokat ahol tűz be a nap egész délután, forróak a falak, berreghet éjjel-nappal a klíma és a hőszivattyú. A szabályzatlanul, egymás nyakára épülő családi házak szűk kertjei pedig nem igen zöldellenek a betonplatzoktól, fa sincs rendes, csak a forró napsugárzás, még a levegő is megszorul a "modern" udvarokban.

márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez attól függ, hogy milyen szerkezetkialakítást csinálnak. Nem egyszer láttam hogy kivül-belül egy pilinszka OSB lap, aztán ennyi. Na ez nem szigetel semmit..."


:D Hát azért na... az nem szerkezet, se nem ház, az egy szar, egy kutyaól, egy bódé, egy szerszámtároló. Könnyűszerkezetes főfal ott kezdődik, hogy 5x15 palló a szerkezet, kívül 15-18-as OSB, pallóközökben hőszigetelés, hőtükörfólia, párnafa, dupla gipszkarton. Kívül OSB-n 15cm EPS legalább. Efölé lehet menni, de ami ezalatt van, az szerszámtároló. :)

Onnantól kezdve, hogy nincs jól tájolva a ház, már a tornácnak sincs semmi értelme sajnos. Nyilván valahol az utca "állása" és a HÉSZ sem engedi a helyes tájolást, azokat a telkeket nem kell megvenni, ültessen oda kukoricát az, aki akar.

Előírás volna a 40% zölden tartása, csak sehol sem tartatja ezt be az önkormányzat.

márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!