Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha hangszigetelés csinálunk a...

Ha hangszigetelés csinálunk a lakásban akkor tényleg nem hallanak semmit a szomszédok?

Figyelt kérdés
Már laktunk panelban albérletben, akkor 1 kislányunk vokt,de soha semmi problema nem volt az idős szomszédokkal,most vettünk a földszinten egy lakást van egy 12 éves lanyom,és egy 3 éves,a 3 éves kislányom mint egy duracel egesznap szaladgál,sikitozik stb,este nyugodt végig aludja az ejszakát,az elalvással sincs gond,nyilvan viszem játszóterre HA jó idővan.!Sajnos akadt egy idős néni aki sem a gyerekeket sem a hangot nem bírja,és azon gondolkodtunk hogy hangszigeteljük a plafont és a szomszédos falat.Nem tudjuk hogy ez fölösleges pénzkidobas? Vagy tényleg így nem fog hallani semmit a szomszéd.
márc. 23. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A hang longitudiális hullám, azaz nem lineárisan csökken a hang gátlása a hangszigeteléssel.

Hasraütés szerű példa régi egyetemi emlkeim alapján.

Ha katalógus értékek alapján 50%-al csökkented az áthallatszó hangokat, akkor az a másik oldalon csak 10-20% között csökkenést fog adni.

Viszont sok esetben ennyi is elegendő lehet.

Konkrétabban, átszűrődik 50 dB-nyi nyuszi hang, abból lejön ~15% --> 42,5 dB marad. Lehet nem is fogja hallani, vagy már nem zavarja.


csak egy ötlet: a fűtés csövek melleti rés nagyon szuper hang vezető. Szerezz néhány darabka üveg gyapotot és tömd be vele a lyukakat, lehetőleg a néninél is. Környékbeli építkezéseken biztosan adnak, mert marad nekik bőven, és úgy is a huladékos konténerbe kerül.

márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A csövek köré inkább sziloplasztot nyomj, nem kell a másik lakót zavarni.

Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor a mennyezetre stúdiószigetelést ragaszthatsz. (obiban láttam)ez tuti hangszigetelés


furcsállom, hogy a feletted, melletted lakó hallja a gyerek hangját..szerintem unatkozik, így próbál barátokat szerezni

márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy annyira sikitozna a gyerkőc, hogy van oka a banyának belekötni. Lehet valami kielégítetlen öreglány mint az én szomszédom is. Én mostmár azon gondolkodom, hogy mivel is tudnék neki jól keresztbe tenni....
márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyszer megállított hogy őt zavarja éjjel 3 kkr a csörömpólés sikitozás..csak lestem,és közöltem,hogy nekem van egy iskolás lányom aki este alszik a picur ugyan úgy..hág de pedig őt zavarja..már ott tartunk hogy az egész lakás postaládájába be volt dobva a figyelmeztetés a hangoskodás miatt..Hollnap hívom fel őket..és közölni fogom hogy a gyermekeimet nem fogom be gyógyszerezni nappal hogy valaki átaludja a napot..
ápr. 15. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!