Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Budapest akkor most tulajdonké...

Budapest akkor most tulajdonképpen csak kb egy 1 millás nagyváros?

Figyelt kérdés

MErt voltam a héten Bécsben (nem kirándulásképpen) és az tünt föl, hogy a városban sokkal nagyobb arányba van az ilyen sürün beépült régi házas rész, mint Pesten.


És ahogy utána néztem, bécsbe már a 20. század elején éltek 2 millióan, amikor még Budapesten egy millióan sem. És ez meg is látszik mai napig, hiába van most a két városnak nagyjából egyforma számú lakosa.


Meg azt sem értem, hogy hiába kb ugyanakkora lakosú és méretü a két város, mégis a Bécsi utcák sokkal szélesebbek! Pedig Pesten ráadásul a lakosság jelentös része panelban lakik, ami meg egy elég koncentrált lakóforma.


De mondom végülis ez nem fér a fejembe, hogy Bécsbe a menő helyek sokkal nagyobb arányban vannak jelen. Mert lássuk be Pesten a Nagykörúton kivül már lepusztultság van. A másik köruton kivül meg kb a sztyeppe.


Bécsen belül meg megy a vonat egy csomót és mindenütt csak a szép rendezett utcákat látni


2013. dec. 17. 11:50
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és a vonatállomáson sincsen ez a balkáni szokás, hogy a taxis ajánlgatja magát.
2013. dec. 17. 11:58
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen a kérdés a lakosság számára vonatkozik, vagy a színvonalra?

Nem kötekedni akarok, de nem értem.

2013. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

arra, hogy ugyanakkora a lakosság, ugyanakkora a város területe nagyjából, mégis Bécsbe szélesebbek az utcák és nincs annyi panel sem. És ez igy elég érdekes, hogy hogyan fér el ugyanannyi ember...


A szinvonal különbsége meg egyértelmü, arra miért kérdeznék rá.

2013. dec. 17. 12:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem igazán, hogy mi a problémád. Egyik város ilyen, a másik olyan. Nincs két egyforma.

Azért egy válaszféleség:

Bécs lakossága: 1,9 M. Bp. lakossága: 1,73 M.

Bécs területe: 415 km2. Bp. területe: 525 km2.

Bp-nek nagyon nagy része családi házas övezet, ahol ritkább a lakosság.

A különbség azért alakult így, mert a mai városkép a monarchia idején kezdett kialakulni, amikor az igazi főváros, azaz a cs. és kir. székhely Bécs volt, méghozzá Európa egyik legnagyobb államának fővárosa, Bp. pedig csak egy város a sok közül, még ha nálunk ez is volt a székhely. Az önállósodás után lódult meg nagyon Bp. népessége.

Hasonló eset lenne, ha most a Tiszántúl különválna, Debrecen lenne a főváros, és ugrásszerűen elkezdene fejlődni, mert ott dőlnének el az új ország ügyei, oda összpontosulna a tőke.


De amúgy nézz szét Bécs külvárosaiban, azok ott sem olyanok, mint a belváros, még ha valamivel civilizáltabbak is, mint a bp-iek. (Ott nem rombolták le a gazdaságot az '50-es években meg a '90-es évek első felében.)

2013. dec. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!