Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek melyek azok a...

Szerintetek melyek azok a dolgok egy házban ami extrának vagy éppen luxusnak számítanak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 14:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Aranyból készült, gyémánttal kirakott csaptelep.

Swarovski köves wc deszka.

Ilyen marhaságokra gondoltál, vagy komolyakra? :)

2014. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szauna jacuzzi
2014. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Átlag lakásban élek.

Nekem a klima és a pezsgőfürdő luxus lenne.

2014. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokban reménykedem.
2014. febr. 21. 15:07
 5/16 anonim ***** válasza:

Mihez képest? Mert a faluvégi Józsi bának a központi fűtés is az, meg hogy nem kell a fát az erdőről hozni; egy átlagos panelprolinak ahogy írták pl. a klíma vagy egy kis medence, netán a kert is luxusnak tűnhet, egy normál keresetű (nem magyar átlag) egyénnek meg honnan tudjuk?


Mert szerintem 2 normál kereset mellett se szauna, se a medence se semmi ilyen banális dolog nem számít extrának - már ha mindkét félnek igénye van rá(egyszeri megvétele kb. 500,000 ft, a fenntartása meg bőven megoldható normál fizetésnél), a klíma meg szinte alapvető.


Van aki a mosogatógépet, szárítógépet, automata mixert, egyéb háztartási gépeket és hasonló szintén alapvető dolgokat, vagy mondjuk a 2 autót is "luxusnak" minősítené, holott ezek időt és sok esetben pénzt is spóroló eszközök, és manapság már alapvetőnek számítanak kb.


Szerintem luxus mindenkinek egyszerűen az, amit nem engedhet meg magának. Nekem ez mondjuk a legújabb tv ami már beszél hozzád és nagyobb, mint az egyik fal a nagyszobában kb., másnak meg egy nyomorult 150.000 ft-os "elavult" led tv is az. Minden viszonyítás kérdése ugye :)

2014. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát kinek mi az extra , ha innen nézzük a kérdésed se komolyabb mint a válaszok. Nekem egy 2-3 klíma extra lenne van akinek alap akkor most döntsd el hogy extra e.
2014. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ami nekem luxus berendezés lenne: rendes kerti medence (nem ez az újabban elterjedt műanyag bigyó, ez szerintem szimplán ocsmány), jakuzzi, szauna (na mondjuk nem infra szauna). Egyébként nem is a feltétlenül drága holmik keltik bennem a luxus érzetét. Sok olyan házban jártam már, ami tele volt zsúfolva mindenféle drága holmival és mégis úgy éreztem magam benne, mintha egy putriban lennék.


Bennem az kelti a luxus benyomását, ha minden szép tiszta, a szobában a színek passzolnak egymáshoz, nincs zsúfoltság, szép tágasak a szobák. Most csak találomra egy kép: [link]

Ez nekem teljesen igényes, luxuskategóriás szobának néz ki, pedig semmi extra nincs benne, még az a tv sem olyan kiadás, amit ne engedhetne meg magának egy alsó-középosztálybeli család.

2014. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Luxusnak számít a játékkonzolok,szauna,medence stb,

Extrák:kemence,modern garázsajtó,légkondi,egyedi festés stb.

tehát luxus az amivel csak szórakozunk,a többi mind extra :)

2014. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

JátékkonozoloooK? XD


Atyaúristen, újonnan nyomorult 150.000 ft a playstation/xbox, nehogy már ez luxus legyen :D Fél év után meg 100.000... arról nem is beszélve, hogy egyben dvd, bluray lejátszók is, szóval nem csak játékra "jók".

2014. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Ezek a konzolok luxusnak számítanak,mert csak szórakozol vele.na meg van bármi haszna is?Nem semmi haszna mert csak semmit nem csinálsz....Nem mozdulsz ki nem éled az életet!
2014. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!