Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésen egy nő mennyit...

Építkezésen egy nő mennyit tud segíteni a munkában? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék dolgozni nyári munkának kivitelezésben (építészhallgató vagyok, és jó lenne látni élőben is,hogy amit rajzolgatunk az egyetemen az igazából mi is:)). Viszont ha nem igazán tudnák hasznomat venni az nem lenne annyira jó. Lelkesnek lelkes vagyok, csak kérdés,hogy a fizikum mennyit akadályozna , na meg hát szakértelem pl. falazni nem engednének szerintem.. Mik azok a munkák amiket én is el tudnék végezni, ti mit bíznátok rám?

20/N



2014. jún. 7. 22:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#9 - az igazi kemény meló az kézzel ásni az alapot, hordani százszámra a kisméretű tömör téglát, kézzel végigvakolni a házat és a hasonlók.

Ahogy #10 írja: újat építeni manapság gépesítve nem olyan megterhelő. Sőt, okosan szervezve sok anyagmozgatás megspórolható. Aztán a falazás mondjuk falazóelemekből megint nem olyan amiben meg kellene szakadni.


Sőt, úgy általánosságban újat építeni könnyebb munka, mint javítani/felújítani.

2014. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mint "kollega2 javasolnám -Én ezt tettem: kezedben a tervrajz, és akár közösen akár ellenőrzésként kimérni,. Emberek vagyunk-nagy a meleg, könnyen "ellehet nézni-mérni a kottákat, és a valós számokat! Le ellenőrizni a derékszöget, hogy az e, vagy csak annak látszik... ! Mert ugye ha nem derékszögesek a felmenő falazat bibi lesz a következő műveletek...Nem engedném az alkoholt, mert nagyon meleg van :D és ebből adódna az elmérés-elnéztem... Sorolhatnám! Mennyi időd van még mint ép.mérnöki ...? Sok sikert!
2014. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Utolsó, még van jó pár évem, minimum 3,meg ugye hát nagyon könnyű "csúszni", van egy-két gyilkos tárgy:D na meg egy mester képzés sem ártana majd a tervezéshez. Úgyhogy még van időm (sajnos/nem sajnos):)
2014. jún. 8. 17:25
 14/18 anonim ***** válasza:
És miért nem jelentkeztél gyakornoknak egy nagyobb kivitelező céghez. Nálunk (meg az ex-munkahelyemen) mindig voltak 1-2 hónapra gyakornokok. Bent az irodában is számolni, ajánlatot adni, ill. építkezésen építésvezető meg munkahelyei mérnök mellett. Lehetett számolni, szerződés-egyeztetésen részt venni, fénymásolni, kimenni a munkaterületre művezetővel, hibalistát gyártani, egy csomó mindent el lehet lesni. 1 hónap meg elillan, mint a pinty. Fele lány kb, akik jönnek.
2014. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mert a szakmai gyakorlatomat később szeretném teljesíteni, tervező irodában. Valamint én vidéken, az alföldön élek, elég az albérletet fizetni Pesten a suli ideje alatt is bőven,csak ezért nem érné meg mivel ezt még csak gyakorlásnak szánnám. Szóval egy kisebb építési vállalkozóhoz mennék még most, ami helyben van.
2014. jún. 8. 19:09
 16/18 anonim ***** válasza:
De a kisebb építési vállalkozónál lehetne ugyanazt csinálni, mint a nagynál. Ajánlatot csak ad, anyagot csak rendel, adminisztratív munka millió van egy cégnél. Vele kijárhatnál építkezésre, hatóságokhoz egyeztetni. Ha csak családi házakat csinál, sok dolgod nem lesz kint, falazni-burkolni kizárt hogy hagyjanak, inkább vasalást ellenőrizni. Szerintem egy nagyobb céggel - annak ellenére, hogy tervezőirodába akarsz menni később - sokkal jobban járnál, nő is több van, hagynának dolgozni. Sajna egy családi ház tervdokumentációja meg sem közelíti egy nagyobb létesítményét kidolgozottságban sem. De igen dicséretes a szándék, hogy magát a kivitelezést meg akarod ismerni. Volt olyan egyetemista gyakornokunk, aki rácsodálkozott, h pl a vasbeton szerkezetépítés milyen gyorsan készül.
2014. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Amikor Békéscsabán dolgoztam, ott volt 2 finn csaj köműves tanuló cserediák olyan 17 év körüliek. Rakták a szegélykövet, falaztak meg pucolták a téglákat mint a kisangyal. Ezek 5-10 kiló emelgetéssel járnak legfeljebb, nemúgy mint a betonkeverés, malterhordás ami tulajdonképpen segédmunka és ott bizony az 50 kilós meszes vagy cementeszsák emelgetése nem női feladat. A falrakás meg szakmunka, annál figyelni kell sok mindenre. A finneknél az emancipáció nem azt jelenti, hogy ugyanannyi a női képviselő a parlamentben mint pasas, hanem a nehezebb fizikai munkára is jelentkezhetnek.
2014. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 plajer tibor ***** válasza:
nagyon dícséretes és egyedi elképzelés !!! Gratulálok ! Én egy kőműves dinasztiába születtem, nálunk a nők is tudtak ezt azt csinálni egy építkezésen. Sőt apám brigádjában a 60-as években, még volt női kőműves is. A 30-as és 50 -es években nem volt ritka a női segédmunkás, mert háborúban sok férfi odaveszett. Még 1980-ban is láttam sokszoknyás tót néniket téglát hordani a SZENTENDEREI HÉV állomáson. A múlt évben találkoztam egy női bádogossal, de láttam már gipszkartonost is. Egy sportos ifjú hölgy 25 kg-os zsákot eltud vinni. Lapátolni tud, vizet hordani, adagolni, KITŰZNI, DERÉKSZÖGELNI, FÜGGŐZNI TUD. Azt gondolom, hogy egy 100-120 literes betonkeverőgép üzemeltetését is meg tudnád oldani. A falazás már nehezebb dolog azt gyakorolni kell. Először a vastag falakon / 25 cm felett/ .Válasz falakat sokkal nehezebb jól felrakni. A vakolás szintén nehéz. A falhornyok bejavítása habarccsal viszont már elvégezhető lenne neked is / villanyszerelés után/. A hőszigetelés méretre vágása és felragasztása is menne. Az egész projektben a legfontosabb az lenne, hogy egész nap figyeld, hogy mit és hogyan csinálnak a szakik. Közben magadban értékeld ki a látottakat/ hogyan kellene .. / . Az értékelést ne hangoztasd. WC-re nem tudsz majd menni.
2014. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!