Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ezek reális építési árak?

Ezek reális építési árak?

Figyelt kérdés

118m2 netto alapterületű, földszintes, oromfal nélküli, kontyolt tetős, E-gerendás, egyszerű formájú házat tervezünk építeni. Több helyről kértünk ajánlatot, szerkezetkész állapotra, ilyen tételek láttunk munkadíjra(ácsmunka nincs benne):

30cm főfal falazás 5.000Ft/m2

kéményrakás (2db lesz) 12.000Ft/m

zsalukő rakás 7.500Ft/m2

zsaluzás állványozás össz: 700.000Ft

stb

így a kőművesmunkák munkadíja (alapásás,betonozás,főfal,födém ) összesen a 4,5milliót közelítik.

Személy szerint én sokallom, de nem vagyok otthon az építőiparban, így gondoltam megkérdezem.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 29. 15:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

10: Valóban egyszerűbb venni egy régebbi, már megépült házat.


Egyébként lehet műszaki ellenőrt keresni és ahogy elnéztem anno (amikor én is egy ilyen helyen dolgoztam gyakornokként), durván 100.000 forintot kértek egy családi ház ellenőrzéséért. Heti egyszer kimennek olyankor, megnézik az épületet és ha valami nem stimmel, visszabontatják az egészet.


Az árak pedig... Hát, nekem kifejezetten magasnak tűnnek, de nem vagyok (még) jártas a kivitelezési árakban. Egy m^2 modern vázkerámia falban van 16 darab elem. Én mint kevésbé gyakorlott ember, ezt simán felrakom egy óra alatt. Egy tapasztalt kőműves két nap alatt felhúz egy kisebb házat... Ebben nincsenek benne véletlenül az anyagköltségek? Mert úgy már számomra is hihetőbbnek tűnik.


Közben rákerestem. Én ilyen 2000 forintos négyzetméter árat láttam falazáshoz és 2700 forintos folyóméter árat Schiedel kémény falazásához. Sokkal reálisabb. Szerintem a te áraidban benne van az anyagköltség is.

2015. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
66%

"Nekem a generálkivitelezővel az a bajom, hogy gyakran irreálisan magas árat szeretnének elkérni, mert ugye a Q7-est meg X6-ost is vmiből meg kell venni ...


Én nem saját kezűleg akarom a falakat felhúzni, vagy a tetőt csinálni, mindenre megfelelő szakit szeretnék találni, a generálkivitelezők zsírós hasznát pedig az építkezésbe fektetném. "


Az a helyzet hogy nem spórolsz semmit. Amennyiből te kifizetsz 1m2 főfalazást a generálkivitelező egy nap munkáért fizet annyit a kőművesnek. Neked 40-50e/nap lesz egy szakmunka neki 130e/hó. Itt a haszna. Ezt te nem fordítod sehova, sőt, így még többet is fizetsz, és hidd el sokkal gázabb az a munka aminek a fázisait különböző szakemberek hordják össze.


Egy kilencvenes évekbeli sztereotípia él a fejedben. Ma egy generálkivitelező kb 150e/m2-ért már házat épít. Egy kattintással meg tudod nézni a céginfót mikor alapították, ha 10 éve működik akkor nem nálad fog eltűnni. Vannak pl építési cégcsoportok, akik generálkivitelezőket fognak össze, és adnak arra hogy ki hogyan dolgozik, az már eleve egy referencia.

2015. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon nem!!

Ezek az árak kb a duplájuk a reálisnak.

A kémény és a zsalukő még akár bruttóban is!

"zsaluzás állványozás össz: 700.000Ft"

Mit is kell állványozni egy földszintes házon?? Milyen magas kacsaláb kerül alá?:)

2015. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"Mit is kell állványozni egy földszintes házon?? Milyen magas kacsaláb kerül alá?:)"

Szerintem baromira nem vicces amit írtál. ":)"

A konkrét terv ismerete nélkül ideböfögöd, hogy mit kell állványozni? Állványozni lehet nagyon semmit (talán csak a gerendás födémet "célszerű" alátámasztani míg megköt a beton.

De zsaluzni azt biztos kell, ha más nem a koszorúkat, de lehet benne olyan áthidalás is ami szintén monolit.

2015. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Van valami építőipari norma jegyzék. Egyszer én is megtaláltam a neten. Abban tételesen fel vannak sorolva a munkák, azok munkaóra normái, amiből tudsz utánakalkulálni. 1-2 tételnél érdemes kontrollálni.

Egyépként magára adó vállalkozó is használja árajánlat, költségvetés készítéshez.

Kérjél rendes tételes (részletes) költségvetést akár generál, akár kisebb munkák esetén.

2015. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


A zsaluzással kapcsolatban: egyszerű kockaház, 1sor zsalukő, E-gerendás födém, az összes áthidaló előregyártott Porotherm, mivel az összes nyílás alapméret (150x150, 120x120, 100x210) - (nincs monolit szerkezet a házban).


Amúgy azóta megkaptam az ajánlatot a tetőre is. Egyszerű kockaházra való kontyolt tető, 220m2 tetősík felület, anyag(fa+léc+betoncserép)+munkadíj br.4.400.000Ft.

Ezért külön kérdést nem indítok, de az tuti hogy ez is nevetséges ár. Sokan kérdezősködtek már tetőkkel kapcsolatba itt, így azokra adott válaszok alapján 2,5mill-re saccoltam. Hát tévedtem. Gyakorlatilag ha ezeket az árakat veszem normálisnak akkor egy ekkora ház szerkezetkész ára 4,5mill kőműves munkadíj + 3mill anyag + 4,4mill tető = 11,9mill, szóval majd 12 millió a szerkezet? Akkor készen, ablakokkal, vill+víz+fűtés, burkolat szigetelés mennyi lenne 40millió?


Mindenesetre még kérek pár ajánlatot, generálostól is, kíváncsi vagyok mi lesz...

2015. febr. 1. 09:00
 17/29 anonim ***** válasza:
én magam csináltam a tetőmet. Semmi nincs kispórolva, közép árfekvésű anyagokkal 25cm szigeteléssel. A ház legdrágább egysége a tető. Amit írsz az 20.000/m2 ha ez munka és anyag egyben akkor nem irreális az ár.
2015. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
No meg "fa léc betoncserép" melett gondolom, hogy fólia, szegek stb is benne van. Amúgy az nem mindegy, hogy milyen vastag a getendázat, milyen a léc és a cserép. Ezekkel el lehet qrni.
2015. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

16: Ez teljesen reális ár. Szerintem ezekben benne van az anyagköltség is. Teljesen kész állapotban egy ekkora épület függően attól, hogy alápincézett-e vagy sem (mert az + milliók), olyan 15-16 millió körül szokott megállni. Ennyibe kerül ma egy átlagos családi ház.


(Az áthidalókat és födémgerendákat pedig beépítéskor még alá kell támasztani - tudod, nincs még nyomott öv - tehát az is költség. Nem kell fennakadni a zsaluzáson/állványozáson.)


A betoncserépnek pedig brutális önsúlya van, ezért lehet számítani egy komolyabb tetőszerkezetre és vastagabb tetőlécezésre. Sőt, maga a betoncserép is drágább, mint az égetett kerámia (cserébe viszont jóval tartósabb és ellenállóbb a környezeti hatásokkal szemben).


Egyik ismerősömék hasonló méretű házat (bár az tetőtér beépítéses volt) húztak fel 7 millióból úgy, hogy teljesen még nincs kész (csak a földszint van meg teljesen) és kalákában dolgoztak. Max egy kőműves volt, aki mondta, hogy mit hova.


Manapság jóval olcsóbban ki lehet jönni a dologból, ha nem építkezik az ember, hanem vesz egy régi, de jó állapotú házat, aztán azt újítja fel.

2015. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


"Ez teljesen reális ár. Szerintem ezekben benne van az anyagköltség is. Teljesen kész állapotban egy ekkora épület függően attól, hogy alápincézett-e vagy sem (mert az + milliók), olyan 15-16 millió körül szokott megállni. Ennyibe kerül ma egy átlagos családi ház."


Nem igazán értem, ha ez reális ár szerkezetre, illetve ha teljesen kész állapotban 15-16millió, akkor ---> a szerkezetkész ár a fentiek alapján 12mill, szerinted 15-16mill ha teljesen kész van, akkor a 3-4 millió különbségből megveszed a nyílászárókat, teljes gépészetet (víz, villany, fűtés) vakolsz, burkolsz, festesz, szigetelsz, stb?



"A betoncserépnek pedig brutális önsúlya van, ezért lehet számítani egy komolyabb tetőszerkezetre és vastagabb tetőlécezésre. Sőt, maga a betoncserép is drágább, mint az égetett kerámia "


[link]


Terrán betoncserepek: 1.500-2.620Ft

pl Danubia:

2.030Ft/m2

Tömeg: 4,50 kg

Szükséglet: 9,8 db/m2

m2 --- 44,1kg


Tondach kerámia: 2.669-4.100Ft


pl Tondach egyenesvágású hornyolt:

2.822ft/m2

Tömeg: 2,60 kg

Szükséglet: 16,8-19,2 db/m2

m2 --- 43,68-49,92kg


Ezek alapján a beton könnyebb és olcsóbb....


"Manapság jóval olcsóbban ki lehet jönni a dologból, ha nem építkezik az ember, hanem vesz egy régi, de jó állapotú házat, aztán azt újítja fel."


Persze ezen is gondolkodtunk, de felénk egy 80'-as években épített nagyjából ekkora házikó 15-18millióért van+ a felújítás költsége, ezért ezt kilőttük...

2015. febr. 1. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!