Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ezek reális építési árak?

Ezek reális építési árak?

Figyelt kérdés

118m2 netto alapterületű, földszintes, oromfal nélküli, kontyolt tetős, E-gerendás, egyszerű formájú házat tervezünk építeni. Több helyről kértünk ajánlatot, szerkezetkész állapotra, ilyen tételek láttunk munkadíjra(ácsmunka nincs benne):

30cm főfal falazás 5.000Ft/m2

kéményrakás (2db lesz) 12.000Ft/m

zsalukő rakás 7.500Ft/m2

zsaluzás állványozás össz: 700.000Ft

stb

így a kőművesmunkák munkadíja (alapásás,betonozás,főfal,födém ) összesen a 4,5milliót közelítik.

Személy szerint én sokallom, de nem vagyok otthon az építőiparban, így gondoltam megkérdezem.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 29. 15:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

T. Kérdező!

Hiába vitatkozol velünk, szerintem is reálisak ezek az árak.

És most nem bántásként mondom, ha a bekért árajánlatok alapján úgy látod, hogy nincs elég pénzed a teljes befejezésre, inkább ne fogj bele. Lesz olyan többletköltség amivel nem számolsz.

Kérj be több árajánlatot, de hogy össze tudd hasonlítani érdemes lenne egy tervezői költségvetést (árazatlant) csináltatnod. Ez tartalmazna minden munkanemet.

2015. febr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozni akarok, isten ments. Minden nemű hozzászólást nagyon köszönök! Folytatom az árajánlatok kérését és meglátjuk mi lesz :)
2015. febr. 1. 17:06
 23/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi saját munkát akarsz/tudsz beletenni, de ha generálba kulcsrakészen akarod csináltatni számolhatsz 160 ezer/m2 árral (anyag+díj). Ez kb.: 19 millió.
2015. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
A gond, hogy sok mindent meg tudnék csinálni (villany, burkolás, kisebb munkák), illetve lenne rá barát (persze nem ingyen), de az E-napló eléggé el lehetetlenít mindent :( . 160e/m2 tökéletes lenne, jobban utána nézek a generálosoknak, hátha melóznak ennyiért is.
2015. febr. 1. 18:03
 25/29 anonim ***** válasza:
160 e/nm árért nem fogsz találni normális generál kivitelezőt. Olyan 180-200 e Ft. körül gondolkozzál. Ez bruttó ár. Vagy bízzál meg egy bonyolítót. Egy átlagos generál kivitelezési ár 10%-ért van olyan cég aki vállalja, hogy végigviszi helyetted az építkezést és meg tudja oldani, hogy azokat a munkákat amit el tudsz végezni meg is csináld a saját házadnál. Ja és tudnak dolgozni a haverok is, persze pénzért. Az építőanyagot bárki beszerezheti aki ezt olcsóbban be tudja szerezni. A lényeg, hogy összességében többet megspórol neked mint az általad számla ellenében kifizetett 10%.
2015. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, szerencsére több eszed van, mint hogy magukat "jószándékú hozzáértőknek" képzelők írásait készpénznek vedd. Csak így tovább!

A tetőre is durva árat kaptál, a födém és az áthidalók alátámasztását meg nagyon nem állványozásnak hívjuk.:)

2015. febr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
51%
Sok költségvetést nem láthattál, mert bizony a zsaluzás, állványozás a 15-ös munkanemen belül található.
2015. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A tető nekem is feltűnt. 220m2-es tetőnkre 1,6M volt az árajánlat (bramac standard cseréppel), mindennel együtt. Még világítás is volt benne. A 4,4M picit soknak tűnik még munkadíjjal is.
2015. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Gondoltam megválaszolom a saját kérdésem így 6 év elteltével :)


Nagyon sok volt az ár, ennél jóval olcsóbban csináltattuk meg szakikkal.

Hőszivattyúval, 20cm grafittal, 3 szoba, 2 fürdő, stb AlacsonyEnergiás besorolás, 31.500.000 (136m2 netto)

És nem lett tákolmány, mindenben normális minőséget vettünk és használjuk problémamentesen évek óta :)

2021. jan. 5. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!