Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építtető cégnek első körben...

PilLepke kérdése:

Építtető cégnek első körben mennyi pénzre van szüksége a munka megkezdéshez? 18 milliós ház építéséhez 6 milliót kér első részletnek, ami nekem kicsit soknak tűnik úgy, hogy még egy kapavágás sem történik. Vagy ez bevett szokás?

Figyelt kérdés
2015. márc. 29. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Én elég bízalmatlan vagyok.Nem tudom,hogy mi a bevett gyakorlat,de érdemes leellenörízni a céget.Én eddig előre egy fillért sem fízettem.Mindig az elvégzett munkafolyamatok elkészültével utaltam annyit,amennyi az elvégzett munka ára kb,.
2015. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

30% "megbeszélhető-felvehető" kezdés előtt...bár én sem bíznék benne és nem fizetnék ennyit előre


Nem "építtető" hanem építő cég :)

2015. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerződésbe foglaltatik! A fizetés, a munkafolyamtok, mint idő és 3szori fizetés a munka előre haladtával!. Szerkezet kész ~70 % állapot de a 18 millának nem még a fele sem! A 18 millának betartani a 10% -át amit kulcsátadáskor kap meg! Lehet matekozni ! (Y)
2015. márc. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
6 millió az teljesen reális, főleg hogy elég nagy a nemfizetés a családi házak építésekor ezért óvatosak a cégek.
2015. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése.Elég sok komoly és komolytalan cég-vállalkozó is lépet már le az ügyfél pénzével.Természetesen volt már megbízó is hunyó.Van egy jó mondás: Bízz istenben,de tartsd szárazon a puskaport.A papírral ha már megvan a baj,egy dolgot tudsz tenni utánna.Meg járkálhatsz a bíróságra.Azután könnyen kiderűl,hogy nincs semmilye.Az arany középútat javaslom.Ha elvégezte a részmunkafolyamatott,fízess ugyanolyan százalékban.
2015. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek! Összességében visszaigazolást kaptam arra, hogy tényleg meredeknek tűnő dolog ennyi pénzt előre, egyösszegben kiadni. Természetesen nem várom el, hogy felépítse az egész házat a saját kontójára, aztán izgulhat ő is a pénze miatt, hiszen ilyen esetben járhat ő is rosszul. Ezért döntöttünk végül a részletekben törtnő utalás mellett, jóval kisebb összegekben és az elvégzett munkafolyamatok után. Ha arról van szó, még esetleg azt ésszerűnek tartom, hogy kisebb összegekben az anyagköltséget előre odaadni neki, akkor aztán le lesz védve ő is.
2015. márc. 30. 16:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért egy építés vezetőt fogadjál fel aki ellenőrzi, hogy minden belekerül e a házba amit megrendeltél, vagy te magad ellenőrizd a folyamatot, mindig ott kell lenni valakinek aki képvisel téged, mert könnyedén behúzhatnak.
2015. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!