Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Napelemes rendszere van-e...

Napelemes rendszere van-e valakinek, és ténylegesen nulla Ft-ra jön ki a villanyszámla?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy éves elszámolásban az Elművel, nulla közelire jön ki a fizetendő villanyszámla. Igaz ez?

#napelem #vill.számla
2017. ápr. 27. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Hogy lenne már nulla, ha eleve egy csomó pénzbe kerül a napelem maga.


Akkora napelemet kell beszerelni, ami fedezi a mostani fogyasztásod.


Logikus, nem?

És akkor persze, hogy nulla forintot kell fizess az ELMŰ-nek. Csak épp előre kifizetsz milliókat a szerelésre, napelemre stb.

2017. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az igen értelmes hozzászólásodat.

Sajnos azt sem vetted figyelembe, hogy nem neked szólt a kérdés hanem olyannak, akinek már van ilyen felszerelve!

2017. ápr. 27. 14:37
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
0ft-ra nem, mivel külön a napelem használata miatt havonta fizetni kell az államnak. Az USA-ban élek így nem tudom most ez mennyi Magyarországon, itt egyes államokban már kilobbizták az energiaszolgálatató vállalatok hogy ne érje meg napelemes kiserőművet működtetni.
2017. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Magyarországon is erős törekvés van az irányba, hogy ne érje meg.

Elsőt kár ütnöd kérdező, mert igazat ír. Nagyon komoly összeget kell egy tételben kifizetned a telepítéskor. Ez nem térül meg túl gyorsan. Bár hallottam olyant, aki szerint neki a 3 millió forintos beruházása 3 év alatt be is jön.

De amikor rákérdezek, mennyi volt a havi számlája, akkor 14-15 ezer forintot mond. Valahogy nekem ennek a harminchatszorosa nem három millió, csak fél.

És még így sem nulla a havi számlája. Elad az Elmünek, s vásárol tőle. 1-2 ezer forint így is van.

2017. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki vette a fáradtságot, hogy válaszoljon, de nem igazán érdekelnek a légből kapott, és minden konkrétumokat nélkülöző hamis infók.

Ezeknél én más sokkalta jobban képben vagyok, ráadásul már jóval lejjebb vannak az árak is mint a fentebb említettek.

Több konkrét árajánlat alapján már pontosan tudom, hogy az én átlagos méretű családi házamra kb. 1,2 millió Ft áfásan felszerelve és engedélyeztetve tokkal, vonóval több évtizedes garanciával.

pl. : [link]


A kérdésem továbbra is kizárólag olyannak szól, akinek már van ilyenje, használja, és az Elmű éves számláját valóban ki tudta hozni nullára?

2017. ápr. 27. 15:35
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Kíváncsi leszek, hány száz neked hasznos válasz fog érkezni. Különösen a beszólásod után. Gyanítom egy sem.
2017. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%

Van napelemem, és éves szaldó elszámolásban vagyok az EON-nal.

A fogyasztásod és a napsütötte órák száma miatt ingadozgat a nullás villanyszámla.

Az első évben 30 ezer forintnyi túltermelésem volt. A második évben még tíz, szóval 40 ezer lett az egyenlegem. Aztán jött egy csapadékosabb év kevesebb napsütötte órával, és az elvitte a 40 ezer plusszt, sőt, 10 ezer mínuszba kerültem. Azt befizettem.

Szóval lehet jól tervezni a rendszert.

2017. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg megfogalmazni értelmesen a kérdést, mert így olyan, mintha egy hatéves kisgyerek írta volna ki, lehet hamarabb kapsz használható segítséget.
2017. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak köszönöm a hozzászólását, pont ilyent vártam.

Nálam, a szokásos átlagfogyasztásunk fölé lenne belőve a napelemes rendszer.

Ilyen negyvenezreket én is fizettem éves leolvasásnál a korrekciónak eddig is, tehát az nem oszt nem szoroz.

Viszont most nulla százalékos kamattal lehet megpályázni ezt is, és a számításaim szerint -a nullás villanyszámla- simán kitermelné, amennyit vissza kellene havonta törleszteni.

Vagyis 10 év alatt kb. a nullára futna ki az egymilliós beruházás.

Onnantól viszont továbbra is nulla-közeli villanyszámla lenne.


(Inkább elutazgatom majd amit megspórolok.)

2017. ápr. 27. 17:31
 10/15 A kérdező kommentje:

*a 16:32-esnek köszönöm természetesen.


Aki meg nem érti, annak valószínűleg nincs is ilyen gondja a kis albérletében.

2017. ápr. 27. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!