Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a gépem csak 400W körül...

Ha a gépem csak 400W körül fogyaszt, de nekem 650W-os tápom van, akkor az a maradék 150W meg fog érződni a villanyszámlán? Vagy csak annyit fogyaszt ténylegesen amennyit használ is?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 5. 07:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye, csak elírtam... a maradék 250W-ra gondoltam a 150W alatt :DDD
2016. ápr. 5. 07:25
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem fog meglátszódni. Ha az alkatrészek 400W-ot vesznek fel, akkor kb 430-500W-ot vesz fel a hálózatból a tápegység, mert valamennyi vesztesége van. Minél jobb a tápegység, annál alacsonyabb a veszteség. 650W-nál 700W fölött vesz fel a tápegység a hálózatból (ami lehet 800W is alacsonyabb minőségű táp).
2016. ápr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gép fogyasztása nem állandó, hanem függ hardverek terhelésétől is. A tápegység annyi teljesítményt fog leadni az alkatrészek felé, amennyit azok pillanatnyilag igényelnek és ehhez a konnektorból a hatásfok függvényében többet fog felvenni (a veszteség ~15-30% hővé alakul).

Egy átlagos mai középkategóriás játékos gép alapjáraton (a táp veszteségével együtt) nagyjából 60-80W között fogyaszt, míg játék alatt (ahol a CPU és a GPU étvágya is jelentősen megnövekszik) 150-300W között megáll alkatrészektől függően. Egy ténylegesen 400W körül kajáló gép nem számít szerintem kis fogyasztásúnak.

2016. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!