Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha 23 milliónk van önerőben...

Ha 23 milliónk van önerőben (a lakásom 11,5-12 millió) a többi készpénz, mikor érdemes belefogni építkezésbe?

Figyelt kérdés
Igazából mi is távlatinak gondoljuk (4-5 év), de érdekelne más véleménye is. Elképzeléseink között egy középkategóriás ház szerepel, amely saját tervem alapján 112 négyzetméter, és egy 30nm-es terasz. Amihez magam ragaszkodnék, hogy 12-15 centis kőzetgyapot legyen a homlokzaton, bár erről is személyesen nagyon eltérő véleményeket hallottam. Pince, emelet nem kell. Illetve eszembe sincs emeletes házat építtetni, mert ilyenkor szauna lenne. Mit gondoltok mi lenne a minimum ár Csongrád megyében, ha építkezni szeretnék. Erről annyi eltérő árat hallottam, hogy gondoltam most már itt kérdezem meg. Értem ezalatt, hogy 200 és 400eft/nm árról beszéltek, és volt aki azt mondta, hogy a 300 ezer forint is nulla gépészettel és minden a legalapabb. Vélemények?

2017. júl. 22. 17:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
És azt elfelejtettem írni, hogy manapság már van kripton gázas is. Drágább, de az U érték már 0,3-0,4 körüli!
2017. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes, hogy itt mindenki ismeri ezt a tagot:DD Kár, hogy vége a topicjának, valamelyik op megelégelte az okoskodását, és a baromságait:D
2017. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%

Tudod honnan van az önerő!

Eladta a kecskeméti kacsalábon forgó, horvát tengerpartra és az anyós udvarára néző, egyszer ház egyszer panziót!

2017. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

Utólag sajnálom, hogy nem mentettem vagy nem fényképeztem le a szövegeit, mert annyira jók voltak, hogy el sem hiszem, hogy létezik ilyen ember:DD

Kedves kérdező, ha esetleg még aktuális, ne vedd komolyan amit írtam, mert lehet 120eft/nm áron is építkezni (ebben minden benne van, bútor is, egyszóval minden:D ), csak meg kell keresned ezt az olcsó szerb céget:DD

2017. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%
valamiről lemaradtam? :D pedig rendszeresen látogatom ezt a topikot.
2017. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ezek szerint igen, lemaradtál!

Volt itt egy kb. 1 éves szappanopera (kb 500 válasszal).

De a végére kipukkadt a kamulufi és törölték. :(

Pedig jó kis forgatókönyv volt az unalmas estékre.

2017. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Résztvevője voltam:) És szívből sajnálom, hogy nem lehet közöttünk eme nagyszerű lángelme, aki bebizonyította nekünk, hogy lehet olcsón is építkezni szerb munkaerővel. Igazi balek, de kiváncsi lennék ez a szerencsétlen hány éves vajon?.......

Érdemes megfigyelni, hogy a másik topicban már csak 3 milliós önereje volt, de mindenkit lelájmolna, hogy megépüljön az álombirodalma:D Nem beszélve arról, hogy egyébként 4 milliós autója van:)))

2017. júl. 23. 20:05
 18/18 anonim ***** válasza:

Üdv! Azért 300 ezres négyzetméter árban nem kell gondolkozni, mert, ha az még nem is a fényűző luxus, de magas műszaki tartalmú ház lenne. Számolj 250 ezerrel, ez már egy középmezőnyös ház. A falat illetően a legolcsóbb 30N+F porotherm vagy leiertherm téglát javasolnék, amit, ha már 12 centis grafit szigeteléssel elláttok a házatok CC (A+) besorolású lesz. Ez hideg télen 15-20 ezer forintos gázszámlát fog jelenteni havonta.

Ha van rajzod esetleg linkeld majd be.

2017. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!