Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül két db 2*2...

Mennyibe kerül két db 2*2 méteres zártszelvény keret elkészítése? Mekkora méret javasolt a nyersanyaghoz ha ez egy kétszárnyú kertkapu kerete lesz amire trapézlemez lesz felszerelve takarásnak?

Figyelt kérdés
(középen is lenne egy egy vízszintes szelvény - ha kell, ha merevítésnek nem is de ahhoz hogy a trapézlemez 3 ponton legyen felszerelve, lehet jobb. )
2018. jún. 29. 13:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezt a keréken való gurulást nem igazán értem. Vagy lehet hogy létezik, csak én nem találkoztam olyannal.


Mert ha jól gondolom, akkor az egyszárnyú ajtó nyíló felénél a föld felé lenne egy kerék.

Ennek viszont egy acélpályát kéne készíteni, ami tökéletesen vízszintes, abból a célból, hogy ne a zsanérokra kerüljön az önsúlyból adódó terhelés.


Másik kérdés: Miből legyen a kerék, hogy ne kopjon el hamar. Milyen legyen a csapágyazása, mert télen mondjuk befagyhat, meg bele megy a víz és megeszi a rozsda.



Szóval én maradnék a kétszárnyas megoldásnál. Ha 3,5 m a téglaoszlopok távolsága, akkor még épp lesz hely kiskapunak, mert akkor kb. 2,3m marad, amin azért még be lehet férni egy átlagos autóval.


A trapézlemez szerintem sem indokolt, igazából ez csak esztétika kérdése. Én egyszerűen 2mm vastag acéllemezt

kívülről popszegecsekkel rögzítenék a zártszelvényhez, aztán lekenném 3 réteg zománcfestékkel.

2018. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
ez régen volt gyakori megoldás, az elektromos kapuk előtti korszakban. és igen, gyakran fémpálya volt. volt mikor szinte egy sín.
2018. jún. 29. 20:11
 13/16 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz, ilyen speciális sínt lehet még kapni? Nem tudom, mert tényleg a tolóajtós megoldások válltak szinte egyeduralkodóvá.


De neked akkor egy negyed kör alakú sín kéne. Ha ezt sikerül beszerezni, vagy gyártatni, akkor nyert ügyed lesz.


De a keréknek szerintem mindenképp rozsdamentes acélból kell lennie.

2018. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Szerintem kellően egyenesre döngölt földel is működik. Vagy téglából lehet csinálni neki utat.
2018. jún. 29. 20:20
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát effelől azért vannak kétségeim. Gondold meg, jön egy eső, akkor még a döngölt föld is beszívja a vizet, megsüllyed vagy deformálódik.

Téglánál ugyanez a helyzet, mert az eső azt is képes kiásni a földből (sajlnos).


Még ha lebetonoznád tökéletesen vízszintbe belűlről a kertet a kapu nyítási tartományában, akkor még működhet .


Bár az a baj, egyenletlenség mindig lesz a betonozásban is.

És mi a garancia arra, hogy az ajtó forgástengelye erre épp merőleges lesz.


Nagyon meg kell gondolni a dolgokat, hogy mit csinál az ember. Lehetőség sok van, korlátok is vannak, hát ennek tudatában kell kieszelni valamilyen optimális megoldást.

2018. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyen negyedkör sínt lehetne hajlíttatni pl. egy U-vasból. De azt is csak melegen lehet hajlítani, speciális hajlító berendezéssel.
2018. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!