Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A tervezők miért rontják el a...

A tervezők miért rontják el a kádak csapjait? Vagy így sokkal egyszerűbb összerakni egy csapot, mintha tökéletesen,100%-osan működne? Vagy a drágábbik csapok ezt tudják? Esetleg nem baki ez, hanem teljesen szándékolt?

Figyelt kérdés

Szóval, amikor át akarom állítani zuhanyzóra; -már máshol is észrevettem,- de nem nyitom meg a csap szerint eléggé a csapot (viszont egyébként rendesen megnyitom, és pont annyira spriccelne, amennyire akarom, csak visszaugrik az zuhanyzóról a csapra, ha nem tartom a gombot fölhúzva a kezemmel); szóval nem folyik eléggé a víz; addig nem akar átállítódni zuhanyzóra. Ez miért van így? Tehát ha nem nyitom meg eléggé a csap szerint, hiába húzgálhatom, ha nem fogom meg a gombot, akkor visszaugrik a csapba, hogy onnan folyjon ki a víz. Ez miért van? Ez direkt így lett kitalálva; vagy csak egy baki, amit nem sikerült még megoldani sokáig?


Előre is köszönöm a válaszokat, észrevételeket, meglátásokat.

Én nem akarok senkit megbántani, csak kíváncsi vagyok, hogy most direkt van ez így, és mi az oka; vagy véletlenül van ez így , és van-e oka.



2018. júl. 8. 16:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*Ez már kb olyan 5 éves cucc, lehet, hogy az újak már jobban működnek.
2018. júl. 8. 16:27
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ha felhúzom, fordítok rajta egy felet. Foggggggalmam sincs miért, de akkor fentmarad.
2018. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
Azért van így mert ha valaki tud egy tökéletes és minden szempontból jobb és tartósabb, meg olcsóbb prototípust készíteni, amit akár gyártásba is vihet, akkor az eddig megszokott keleti kapitalizmus helyett azé lesz a piac aki teljesíti a "többet, jobbat, olcsóbbat" hármas szabályt. Gyártani már nem nehéz, a leírt prototípus kell hozzá. Annak megalkotása azért nehezebb. Ahogy láthatod, a hazai összeszerelő üzemekbe is bőven van munkaerő, mert az nem ilyen feladat hogy ki kell találni valamit és meg kell alkotni egy jó prototípust valamiből.
2018. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni, milye csapról van szó! Ugyanis , vannak olyan zuhanykapcsoló csapok, melyek csak nyomás alatt tartanak átkapcsolva. Ha elzárod, a kapcsoló normálba kapcsol.
2018. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még jöhetnek
2018. júl. 8. 16:52
 6/18 A kérdező kommentje:
(előbbiekre mentek a zöldek) , de még várok esetleges észrevételeket.
2018. júl. 8. 16:52
 7/18 A kérdező kommentje:
De amúgy # 4-es, nem csak, ha elzárom, hanem ha nincs nagyon megnyitva is vissza áll
2018. júl. 8. 16:53
 8/18 A kérdező kommentje:
*de azér oda is nyomtam zöldet, de még jöhetnek infok, akinek még van ezzel az egésszel kapcsolatban valami gondolata.
2018. júl. 8. 16:55
 9/18 anonim ***** válasza:
Eddig hány különböző csapot próbáltál ki? Én csak a sajátomról és néhány hotelszobairól tudok beszélni. A hotelesek mind tökéletesen működtek nekem, az enyém meg néhány évig tökéletes volt, mostanra már picit vízköves lett és nekem a zuhany állásba ragad be. Ha megpucolom és még szilikonolajat is fújok rá, hetekig jó lesz, aztán megint zuhany állásban marad.
2018. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk már a nevében is benne van,hogy xx kádtöltő csaptelep automata zuhanyváltóval.

Az alap helyzet a sima kifolyás, zuhanynál a gombot felhúzod (beépített rugó)ellenében majd ezt az állapotot a víz nyomása fent tartja.Amint a nyomás esik zárod a vizet ismét automatikusan alap helyzetbe áll.

Van amikor ez a rugó nincs igazán eltalálva és kisebb nyomás nem elég a fenntartáshoz.

Feljebb már írták ezért van lehetőség a direkt üzemre amikor a gombot felhúzás után kb.negyed fordulattal "kiakasztod". Ebben az esetben természetesen megszűnik az automata mód kézzel kell visszaengedni,hogy átváltson.

Röviden.😁

2018. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!