Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A tervezők miért rontják el a...

A tervezők miért rontják el a kádak csapjait? Vagy így sokkal egyszerűbb összerakni egy csapot, mintha tökéletesen,100%-osan működne? Vagy a drágábbik csapok ezt tudják? Esetleg nem baki ez, hanem teljesen szándékolt?

Figyelt kérdés

Szóval, amikor át akarom állítani zuhanyzóra; -már máshol is észrevettem,- de nem nyitom meg a csap szerint eléggé a csapot (viszont egyébként rendesen megnyitom, és pont annyira spriccelne, amennyire akarom, csak visszaugrik az zuhanyzóról a csapra, ha nem tartom a gombot fölhúzva a kezemmel); szóval nem folyik eléggé a víz; addig nem akar átállítódni zuhanyzóra. Ez miért van így? Tehát ha nem nyitom meg eléggé a csap szerint, hiába húzgálhatom, ha nem fogom meg a gombot, akkor visszaugrik a csapba, hogy onnan folyjon ki a víz. Ez miért van? Ez direkt így lett kitalálva; vagy csak egy baki, amit nem sikerült még megoldani sokáig?


Előre is köszönöm a válaszokat, észrevételeket, meglátásokat.

Én nem akarok senkit megbántani, csak kíváncsi vagyok, hogy most direkt van ez így, és mi az oka; vagy véletlenül van ez így , és van-e oka.



2018. júl. 8. 16:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Akkor talán azt a felhúzható kis bigyókát nem a tetejére kéne rakni, hanem , hogy oldalra, vagy lefelé lehessen kihúzni pl. Vagy az egészet elforgatva beszerelni:D Az nemtom, megoldaná-e. Egyébként igen, eleve ilyen volt. Meg még egy másik helyen tuti; és még egy helyen volt, ahol valami nagyon fura volt ez a zuhanyra való átállítás.

Köszönöm ezeket is, mentek a zöldek szintén:)

2018. júl. 8. 17:53
 12/18 A kérdező kommentje:
*Már csak azt nem tudom ,eleve úgy tervezték -e , hogy eltekeréssel ki lehessen akasztani; vagy pl hosszútávon a kiakasztgatás-tekergetés nem okoz-e gondot; de van rá esély, hogy majd kipróbálom:)
2018. júl. 8. 17:54
 13/18 TappancsMancs ***** válasza:

Azért ugrik vissza kisebb víznyomáson, mert ezt a típust a víznyomás tartja fent zuhany állásban. Nyilván nem víztakarékos ezért csináltam neki egy U alakú műanyag lemezt amit odanyomva fenntartja akkor is ha leugrana a kis víznnyomástól.

Igazából biztos meg tudná egy mérnök/csapat tervezni olyanra aminél nem a víz tartja fent.


Ha gondolod vegyél termosztátos csaptelepet, ott két gomb van két oldalon aminél egyik csak a víz hőfokot, másik csak a vízsugár erősségét állítja.


[link]

2018. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ment a zöld erre is;

Amúgy nekünk anno olyan volt, csak az tönkrement, vagy valami, hogy volt egy ilyen

Ó -alakú csap; volt egy ilyen "füle" is, mint a hosszú O-n az ékezet; na és akkor ha az balra volt állítva/tekerve/bordítva; balra mutatott, ballra állt az a kis fül, akkor jött a csapból a víz, ha pedig jobbra állítottuk, hogy arra felé mutasson a kis fül, akkor meg jött a zuhanyból a víz. Nagyon szerettem, praktikus volt, és tök könnyű volt kezelni. És csak egy könnyű mozdulattal fordítás; tehát semmi nehézség nem volt benne; ahova fordítottam, onnan jött. Amúgy lehet, hogy pont fordítva volt, hogy balra jött a zuhanyrózsából, és jobbra meg a csapból; és egyébként azt hiszem, valszeg úgy volt, hogyhameg középre volt állítva, akkor megoszlott, és mind a kettőből jött. Nagyon fain kis szerkezet volt. És tök rossz volt, amikor elköltöztünk anyum párjához (onnan már visszajöttünk) ;és akkor ott tök csalódás volt, hogy ott láttam ilyen gombos; ilyen felhúzogatós, és ott tényleg csalódott voltam, hogy milyen gagyi náluk a csap; meg a nagynénéméknél ott még külön kellett valamit bűvészkedni a csappal. És akkor gondolom egy idő után , mikor már nem volt jó az első, valami meghibásodott, vagy elhasználódott, elrozsdásodott, vagy valami, akkor anya ilyet talált, vagy ezt találta olcsón csak ezt a felhuzigálós gombosat; és nekünk is ilyen lett; és az is tök csalódás volt. És itt meg tök nehéz beállítani, megtalálni hogy ne zúduljon a víz, de azért a zuhanyrózsára legyen átállítva; de lehet, hogy majd megpróbálom ezt az akasztósat. (És remélem, mindegy; hogy jobbra-vagy balra csavarom kiakasztáshoz.) ja és amúgy volt már olyan, hogy nem volt kedvem szórakozni, hogy most akkor beállítsam, hogy pont jó legyen; hanem hagytam a vizet ömleni, zubogni a zuhanyrózsából; először megpróbáltam beállítani, de nem volt hozzá türelmem, hogy pontos legyen, így egy csomó víz elment; mert, hogy annyira zubogjon, nem kellett volna.

2018. júl. 8. 21:39
 15/18 A kérdező kommentje:
*Szóval 3 csap volt; volt a piros, a kék, meg a 3. amivel váltogatni lehetett; és nagyon egyszerű volt, barátságos, és nagyon szerettem.
2018. júl. 8. 21:40
 16/18 anonim válasza:
100%

Ez szándékosan van így kitalálva!

Mármint, hogy a zuhanyzás végén visszavált a csap módra.

Amiatt, hogy pl. ha zuhanyra van váltva, és úgy marad, és ezt elfelejted, vagy más jön és megnyitja, akkor pofába kaphatja a vizet, rosszabb esetben a forró vizet.

Amúgy meg lehet kapni olyat is, ami nem automata...

2018. júl. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Áh, köszönöm, ment a zöld erre is:)
2018. júl. 8. 23:28
 18/18 A kérdező kommentje:
Amúgy én még arra is gondoltam, hogy esetleg ilyen összejátszás, hogy akkor több vizet használunk, és többet fizetünk, de akkor ezek szerint nem ez volt a motiváció:)
2018. júl. 8. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!