Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mobil home-al kapcsolatban...

Mobil home-al kapcsolatban érdekelne pár dolog. Lakik valaki állandóan mobil home-ban Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy valójában lakható egy ilyen ház télen vagy csak reklámfogás az ilyen cégek részéről? Tervezem egy ilyen telepítését de érdekelne egy olyan ember tapasztalata is aki tényleg lakik benne télen, állandóan, Magyarországon.

Esetleg meg is nézném ha van reá lehetőség és meg oldható.



#télen-nyáron #Mobil home #de főleg télen.
2018. júl. 17. 16:47
 1/1 anonim válasza:

Korábban én is nézegettem a témát. A magyar "szélsőséges" hőmérsékletváltozás nem annyira kedvez ennek a megoldásnak. Angliából hozott mobilházat láttam, hogy szigetelnek, ha jól emlékszem kb. 5-10 cm-es pl. polisztirol szigeteléssel úgy, hogy a héjat megbontják, szigetelik, majd visszaszerelik a héjat. Alulról is szigetelik. Ez a vastagság elég kevéske nálunk. (bár nem tudom, hogy az angoloknál ez mennyire elég) Egy hagyományos háznál, ahol a falvastagság is kb. 30 cm-től indul, plusz még rá minimum 10 cm polisztirol szigetelés ildomos. Ehhez képest a mobilház falvastagsága szigeteléssel együtt is kevéske (ha jól emlékszem össz. kb. 10 cm).

Olyan megoldás elképzelhető szerintem, hogy a telepített mobilházra még a héjon kívül felkerül vastagabb szigetelés, ami által a kinézete, fazonja is megváltozik, esetleg egy külső kereten még egy sátortető is rákerül jó megoldás lehet. Bár nem tudom, hogy engedélyeztetés hogy viszonyul ehhez. Illetve, ekkor már nem annyira mobilház.

Szerintem önmagában nem állja meg a helyét sem a kánikulában, sem télen.

2018. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!