Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Belevágni az építkezésbe?

Belevágni az építkezésbe?

Figyelt kérdés

Aki építkezésre adta a fejét és hitelt kellett felvenni azoktól kérdezném, hogy milyen árkategóriás házat épített, mennyi hitelt vett fel rá és milyen törlesztővel, önerővel rendelkezik és hogy az milyen fizetéshez van igazítva?

Szeretném tudni hogy merjünk e belevágni.


Mi max 26 milliót szánnánk mindenre. Telek engedélyek minden.olyan 90nm hasznos területű házat építenénk.Telket olyan 4-5 millióért lehet venni.

önerőnk 15millió.

fizetésünk nettó 600ezer összesen. de ebből ugye élni is kell.

olyan 12 15milliót kéne hitelt felvenni, hogy azért ne nullázzuk le magunkat.

törlesztőt olyan havi 100ezerre lőnénk be. az 15év lenne visszafizetni.

Az lenne a kérdésem mások milyen paraméterekkel vágtak bele az egészbe?



2018. okt. 14. 09:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

6-os:e-naplót hogy vezetted?

Valami nagyon sántít.Én szabolcsban építkeztem tavaly de 205 m2-nél 18 millió fűtéskész állapotig max anyagköltségre lehet elég.Arra is szűkösen.

2018. okt. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"borsodiként 300-ért terveztettem meg a 205nm-es házamat"

Na ezt kizártnak tartom. Csak a szakági rész nem jön ki ennyiből. A tervezői művezetésről nem is beszélve.

2018. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Jövő évre szerettem volna hogy még az 5%os áfa kategóriába beleessünk. Generál kivitelezőt már hívtam. Beleférne az idejébe. 2020tol kell megújuló energiaforrás az újépítésű hazakra amivel plusz milliokkal drágább lesz az építés. Ezt terveztük kikerülni.

Semmilyen olasz márvány meg csicsa nem kell. Egy középkategóriát lőttünk be. Kiszámoltam helyiségek szerint 90 nm kéne 4 főre hogy azért élhető legyen.

2018. okt. 16. 13:41
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

No válaszolok sorban ha tudok:

- Naplót kivitelező vezeti és szerződésünk van vele, miszerint mi végezzük a kőműves munkát (apum kőműves), így kb. szerkezetkész állapotig csak az ácsmunkát kellett fizetni + fűtés + víz szerelése (fűtésnél még nincs kazán, radiátor, csak a csövezés)

- Energetika: 30K tégla + 10 cm szigetelés, padlóban 8 cm, födémszigetelés még nincs (még nincs kész semmi a szigetelésből, csak anyagot vettem meg)

- Ablakok: 3 rétegű fa nyílászárók + motoros redőny

- Jelenleg is épül a ház borsodban

- Szakági terv nem kell 300nm alatt, csak alaprajz és az alap dolgok, és elhiheted, hogy megvolt 300-ból. Tervezői művezetés is benne van. (egyévnyi saját tervezgetés után szinte kész tervekkel mentem a tervezőhöz)

- Megújuló energiaforrás csak 2021-től kell, de ez is csak tervezet (k. nagy hülyeségnek tartom, hogy kötelezővé tesznek a jelenlegi árak mellett még jópár milliós tételt...)

Nagyvonalakban ennyi, ez áll idáig 18-nál.

2018. okt. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A kivitelezésre nem mondok semmit. De furcsa, hogy a szerződött kivitelező FMVje aláírja a számára "idegen" kőműves munkáját.

De ne haragudj, de nem hiszem el, hogy egy építész 120ezerért elkészítette a kiviteli tervet. Hacsak nem valami cimbi (mindenki nem csak a tervező), de akkor meg nem lehet az egészet egy lapon említeni T. Kérdező által felvázolttal.

Én is mondhat néki okosat, hogy nekem ingyen van a statika, meg a az Fmv, mert van rá jogosultságom, de nem az az általános, hogy a családra kőműves.

2018. okt. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bocs, a telefon belejavított itt ott.
2018. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!