Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mostanában építkezőktől...

Mostanában építkezőktől kérdeznék. Milyen nem tervezett plusz költséggel kell szamolni? 100nm es házat szeretnénk.

Figyelt kérdés

Ami nekünk tervben van:

-Telek ára,átirás ügyvédi dijak.telekáron felül 200ezer

-föld kimérés 100ezer,drót kerítés csak hogy legyen valami

-közmü bevitel 300ezer

-tervezés, terv elfogadtatás 1millio

Kivitelező ardija megegyezés szerint.

Van még valami amire nem gondoltunk?



2019. jan. 25. 12:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor az arakba ne menjünk bele.

Igazabol a kerdesem arrra vonatkozott van e olyan tetel amit mi nem vettunk meg figyelembe

2019. jan. 25. 16:15
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Az árakról kérdezel de az árakba ne menjünk bele wtf?
2019. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%
Budapesten a 45 ㎡-es lakásom ér 40 milliót. Nem adtam el. Most ki van adva. Igazából én is most építkeztem. Igaza van az elsőnek. Kb. amit mondanak árajánlatot úgy szorozd meg 30%-kal. Nekünk először 160 000 000 milliót mondtak. A végén 480 000 000 millió lett. Na mindegy igazából így sem kellett hitel.
2019. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem arról kérdeztem hogy mennyiért vállalja a kivitelező, hanem hogy van e olyan költség amit nem kalkulaltunk bele.
2019. jan. 25. 22:16
 15/19 anonim ***** válasza:

Műszaki ellenőr.

Ha nem generál a kivitelező.

2019. jan. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Térkő lerakása, ha lesz. Ez a ház árán felül szokott lenni. 1 nm térkő lerakása akár 8-10 ezer Ft is lehet ha nem ti vagy valaki közeli ismerős rakja + a térkő ára. Nálunk 130 nm térkő lesz, csak a térkő volt fél millió, még nem tudjuk ki fogja lerakni, akitől vettük kb ennyiért vállalta volna, amennyit írtam. Ismerőssel vagy a kivitelezővel próbáljuk majd olcsóbban megoldani, de az is lesz 4-5 ezer/nm.
2019. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
3-5 ev múlva ki tudja, hogy mi lesz. Azt se lehet tudni, hogy jövőre milyen változások lesznek. Addigra lehet, hogy előírják, hogy csak 200 négyzetméternél nagyobb házat lehet építeni, vagy a 32 ampert se kell ingyen adni, vagy bevezetik az ereszadót (minden méter eresz után, fizetni kell 10 ezer ft-ot, csak úgy, mert igy döntöttek), vagy kötelező lesz minden új építésű házhoz egy focipályát is építeni, vagy csak magyar építőanyag lesz használható, vagy addigra az áfa több lesz vagy kevesebb. Senki nem tudja előre, hogy mi lesz ilyen távlatban. Vagy egyenesen betiltják, hogy magánember építkezzen. Csak bizonyos cégek építhetnek házakat és tőlük lehet majd megvenni. Csak nézz vissza, hogy 5 év alatt mennyi változás volt.
2019. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%

mit kell riogatni szerencsétlen kérdezőt, hogy lesz az 40 millió is? az építész tök korrekt volt, ő azt modnta, hogy legyen 30% mozgásterük, de az gondolom ténylegesen a legrosszabb eshetőség.


Annyi tulok van ezen az oldalon, hogy az hihetetlen. Úgydobáljátok a milliókat meg összegeket, mintha az ember a kispárnában termelné.

2019. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18: miért, te építkezel mostanában? Tisztában vagy a dolgokkal, árakkal? Mi építkezünk egy bő 60 ezres városban (tehát nem egy nagyon nagy városról beszélünk), 130 nm a ház, hamarosan kész. Kb 38 millió lesz a vége, és semmi, de semmi flancolás nem lesz benne/rajta. Ebben nincs benne a tervezés, telek, kerítés, térkő, terep rendezés, berendezés, stb. Kb 45-46 millió lesz mindennel együtt. Környékünkön általában 300 eFt/nm árat mondanak ház építésre a kivitelezők. Ezért írtam a kérdezőnek, hogy szerintem csak a ház lesz 30-32 millió, ebben nincs benne a telek, és amiket az előbb felsoroltam. Tehát összesen 40 milliót készítsen be, ha a telek megvan akkor 34-35-öt. Ez nem riogatás, valóság. Ismerős könnyűszerkezetes házat építtet, kb 110 nm, külvárosi részen (agglomerációba eső faluban), 28-30 millióban nekik is benne lesz (csak a ház telek, stb nélkül).
2019. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!