Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Osztott telekelnél lehet...

Osztott telekelnél lehet igényelni a csokot hitel nélkül?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz és bonyolult..

Tehát úgy alakult hogy terhes lettem, nem volt tervezett baba, bár mi nem bántuk hogy jön, mert őszintén szólva nem vagyunk túl kötöttel anyagilag, és szociális gondozó vagyok, a párom fogtechnikus. Eddig a szüleinél laktunk egy külön lakrészben, viszont ez a szülei nevén van. Elmondtuk nekik hogy hát ez van, de szeretnénk megtartani a babát. Azt reagálták rá hogy hát ha nem vetessük el akkor takarodhatunk a háztól.. jelenleg van 13 millió megtakarításunk +1,5 millió lakás takarékunk. Mamám megengedte hogy telek osztást csináljunk, mivel nekik viszonylag nagy kertük van, és hogy építkezzünk rá hátra. sajnos 14,5 millióból tisztába vagyunk vele hogy nem nagyon lehet házat építeni, pedig csak maximum egy 60nm-re lenne szükségünk ahol mind hárman eltudunk férni békében. Arra gondoltunk hogy talán megpróbáljuk megigényelni az új szocpolt, tehát a csokot. Mivel még hivatalos helyen nem érdeklődtünk utána nem igazán vagyunk tisztába vele hogy osztott teleknél felhasználható-e a csok, illetve ha mi is vállaljuk 10éven belül a 3 gyereket akkor jár a 10millió? (amúgy is szeretnénk, nem ez motivál minket.) Én 20 éves szociális gondozó vagyok, és 13 hetes kismama, a párom 26 éves fogtechnikus. Nem ringatjuk magunkat semmilyen álomba, nem vagyunk fidesz fanok, ez nem politikai kérdés, csak szeretnénk minél okosabban megoldani a helyzetet. Lakásba nem szeretnénk menni, hisz itt ez a nagy telek. Mit gondoltok mi lenne a legokosabb?



#ház #terhesség #építkezés #szarahelyzet #kiscsaládiház
2019. márc. 13. 16:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért bocsánat, eléggé kapkodtam.
2019. márc. 13. 16:45
 2/3 anonim ***** válasza:
A telket meg kell osztatni,kiméretni,máris új helyrajzi számot kap .Ügyvéd nélkül nem fog menni .
2019. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Majatom ***** válasza:
Meg kell érdeklődni hivatalos helyen, egyik ismerősöm is igényelt CSOK-ot házépítésre egy osztott telken, ahol már van egy lakóház, de nem tudták megosztani helyrajzi számilag, mert valami helyi városrendezési rendelet miatt nem engedte az önkormányzat, így ugyan az a helyrajzi száma mindkét telekrésznek, de a CSOK-ot valahogy el tudta rendezni, bár azt mondta, nem ment könnyen.
2019. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!